Спорт Манија

За Наполи може да се каже дека имаше успешна сезона затоа што тимот во клупските витрини го доведе трофејот од Купот на Италија. Наполи во финалето го победи ...
сите 105 | | | веќе видена

Луис Хамилтон се израдува на седмата победа во кариерата на трката за големата награда на Велика Британија. На патеката на Силверстоун, Хамилтон беше сигурен ...
сите 62 | | | веќе видена

Луис Хамилтон победи во трка која имаше неверојатна завршница на патеката Силверстоун. Во текот на целата трка Хамилтон возеше сигурно и имаше предност пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Арсенал ја заврши сезоната во Премиер лигата на осмото место, но на крајот Топчиите може да бидат задоволи и да речат дека имале успешна година. Тоа е така ...
сите 135 | | | веќе видена

Горан Пандев е еден од најдолговечните фудбалери во Серија А. Капитенот на нашата репрезентација ја комплетира 17-тата сезона во елитното италијанско фудбалско ...
сите 79 | | | веќе видена

Џакомо Бонавентура шест години помина во дресот на Милан. Одигра 183 меча во кои даде 35 гола, а имаше и 30 асистенции. Синоќа на дуелот против Калјари влезе ...
сите 81 | | | веќе видена

Милан си обезбеди место во Лигата на Европа, откако синоќа со стил и победа од 3:0 ја заврши сезоната во Серија А. Росонерите може да жалат што сезоната ...
сите 56 | | | веќе видена

Со завршување на сезоната во фудбалска Европа, стандардно се става и крај на некоја голема кариера. Синоќа тоа беше легендарниот Икер Касилјас. Голманот кој ...
сите 25 | | | веќе видена

Дидие Дрогба предизвика масовна лудница, а илјадници луѓе со часови го чекаа пристигнувањето на најголемиот фудбалер во историјата на Брегот на Слонова Коска ...
сите 4 | | | веќе видена

Пјер-Емерик Обамејанг е при врвот на листата со желби на Јирген Клоп и на Ливерпул во летниот трансфер период и сосема е можно капитенот на Арсенал да се ...
сите 135 | | | веќе видена

Грасхоперс и Никола Ѓорѓев ќе мораат да тргнат во тотална офанзива од стартот на мечот против Винтертур со цел да победат и тоа со што поголема разлика, а во ...
сите 79 | | | веќе видена

Џенаро Гатузо збесна и ги засука ракавите да се тепа со кондицискиот тренер на Лацио, Бјанкини по навредата што му беше упатена во второто полувреме од дербито ...
сите 4 | | | веќе видена

Гетеборг – Малме (Алсвенскан, Шведска, 17.30 часот) Гетеборг пред четири дена успеа да го надигра големиот ривал во финалето на купот и да го освои пехарот. ...
сите 79 | | | веќе видена

Луис Хамилтон е на домашен терен и е речиси непобедлив на патеката во Силверстон, каде денеска од 15.10 часот ќе се вози трката за Големата награда на Велика ...
сите 62 | | | веќе видена

Џоел Ембид е еден од најголемите кавгаџии во НБА лигата, но ноќеска го сврте листот и имаше вербален дуел со својот соиграч Шејк Милтон. Центарот на ...
сите 18 | | | веќе видена

Лоренцо Инсиње е разочаран по повредата на мускулот на ногата во самиот финиш на дуелот со Лацио и сега неговиот настап против Барселона на „Камп Ноу“ на 8. ...
сите 105 | | | веќе видена

next