Спорт Манија

Во исклучително неизвесната пресметка која ниту една од репрезентациите не посакуваше да ја загуби, се радуваше селекцијата на Австралија со минимални 100:98. ...
сите 392 | | | веќе видена

Хрватски фанови пројавија татковски инстинкти, бидејќи во петокот пред мечот со Словачка во Трнава, на едно бебе кое случајно го сретнаа на улица со неговата ...
сите 17 | | | веќе видена

Грција ја совлада Чешка со 84-77, но по завршувањето на натпреварот, Чесите беа тие што се радуваа, затоа што ним им одговараше пораз до 11 поени разлика. ...
сите 365 | | | веќе видена

Хрватска е голем фаворит во дуелот против Азербејџан кој попладнево се игра во Баку. Коцкестите пред неколку дена лесно и убедливо со 4:0 славеа на гости кај ...
сите 25 | | | веќе видена

Летонија – Македонија (20:45 ч.) Против кој друг ако не против Летонија, Македонија реално може да се надева дека ќе ги освои трите бода и на гостински терен. ...
сите 45 | | | веќе видена

Василије Мичиќ може да ја напушти репрезентацијата на Србија и повеќе да не игра на Светското првенство во Кина, откако утрово дозна дека починала неговата ...
сите 371 | | | веќе видена

Грција има две победи и два порази во досегашните четири меча на Светското првенство во Кина и воопшто не воодушеви со играта. Сепак, Грците остануваат со ...
сите 395 | | | веќе видена

Грција киксираше на свој терен и одигра само 1:1 против аутсајдерот Лихтенштајн, во меч од квалификациите за ЕП 2020. Домаќините имаа предност од 1:0, но во 85 ...
сите 25 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација вечерва гостува во Рига, на дуел против Летонија во рамките од шестото коло во квалификациите за пласман на Европското ...
сите 119 | | | веќе видена

Рафаел Надал покажа зошто е еден од најдобрите тенисери на сите времиња и стигна до титулата на Гренд слем турнирот во Њујорк. Во големото финале на Отвореното ...
сите 118 | | | веќе видена

next