Спорт Манија

МЗТ Скопје Аеродром на свој терен против Куманово ќе ја започне одбраната на титулата во кошаркарското првенство, беше одлучено на денешната ждрепка. ...
сите 18 | | | веќе видена

Полека се откриваат деталите околу новиот трет клупски турнир во организација на Европската фудбалска куќа (УЕФА). По Лигата на шампионите и Лигата на Европа, ...
сите 12 | | | веќе видена

Не знам дали Барселона сакаше да го врати Нејмар или не. Јас лично сакав Нејмар да дојде повторно на „Камп ноу“, изјави Лионел Меси во интервју за каталонскиот ...
сите 101 | | | веќе видена

Кога игра Барселона на свој терен, собира најмногу гледачи, покажа статистиката направена за минатата сезона. На 19 дуели кои каталонскиот гигант ги одигра на ...
сите 85 | | | веќе видена

Нема играч во обложувалница кој немал тикет на кој било „само една ме зезна“ за добивка. Еден играч во Битола за тој еден пар не успеа да стане милионер во ...
сите 13 | | | веќе видена

Дарко Чурлинов денеска ќе ги продолжи преговорите со Келн за продолжување на договорот што му истекува следната година, но се наоѓа во чудна ситуација. ...
сите 22 | | | веќе видена

Србија – САД (13 ч.) Многумина очекуваа ова да биде финале на Мундобаскетот, но реалноста е дека Србија и САД нема да освојат никаков медал. Елиминацијата во ...
сите 21 | | | веќе видена

Флорентино Перес, претседателот на Реал Мадрид, откри дека цело лето Кралскиот клуб бил фокусиран за да го доведе Пол Погба од Манчестер јунајтед, но на крајот ...
сите 120 | | | веќе видена

Салвадор Кабањас беше еден од најдобрите напаѓачи во Јужна Америка во првата деценија од овој милениум. Како што вели, имал и потпишан преддоговор со Манчестер ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонија денеска ќе го игра историскиот прв меч на големо натпреварување, против Финска на ЕП од 17.30 часот, а капитенот Никола Ѓоргиев вели дека ...
сите 293 | | | веќе видена

Двете најголеми разочарувања на Светското кошаркарско првенство во Кина, попладнево ќе ги одмерат силите. Србија и САД ќе играат во меч кој е дел од ...
сите 240 | | | веќе видена

Лос Анџелес галакси и Златан Ибрахимовиќ загубија на гостувањето кај Колорадо со 2:1 и не успеаа да се искачат на седмото место на Западот, последно кое води ...
сите 20 | | | веќе видена

Во чест на Винсент Компани вечерва се игра ревијален меч меѓу легендите на Манчестер сити и легенди на Премиерлигата, а ова е и официјално збогум за белгискиот ...
сите 22 | | | веќе видена

Мауро Икарди е старомоден напаѓач што си го најде својот вистински дом во Париз, вели Паоло Ди Канио. Поранешниот игач на неколку калчолигаши без влакно на ...
сите 71 | | | веќе видена

Антонио Конте е убедливо најплатениот тренер во Серија А со годишна плата од 11 милиони евра, што е и рекордна во историјата на Калчото. Интер не жали пари за ...
сите 52 | | | веќе видена

next