Спорт Манија

Спектакуларен нов почеток најавија Англичаните, а новата сезона 2020/21 ќе биде со меч од Суперкупот, и тоа со публика на „Вембли“ на 29 август. Битката за ...
сите 129 | | | веќе видена

Лацио – Бреша (Серија А, Италија, 19.30 часот) Бреша веќе се прости од Серија А и се сели во понизок ранг на натпревари, а Лацио може да го освои второто место ...
сите 54 | | | веќе видена

Унаи Емери, новиот тренер на Вилјареал, повторно немаше свој ден. Откако од клубот направија гаф при претставувањето речиси пред една недела и објавија негова ...
сите 3 | | | веќе видена

Јирген Локадија се пријави во трката за утка на годината, а тоа што го промаши во финишот на мечот со Портланд во МЛС-лигата изгледа невозможно. Офанзивецот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Елиф Елмас ќе биде нашата следна голема ѕвезда и беше најдобриот играч на теренот против Интер. Штета што не погоди, бидејќи заслужи гол поради квалитетот, ...
сите 91 | | | веќе видена

Тренерот на Интер не верува дека е можно неговиот клуб да го купи Лионел Меси откако навивачите на овој клуб се запалија по најавата за дуелот со Наполи, кога ...
сите 81 | | | веќе видена

Шпанскиот плејмејкер Давид Силва после десет години, си замина од Манчестер сити, а негова следна дестинација може да биде Лацио. Лацијалите отвориле процес на ...
сите 90 | | | веќе видена

Српскиот првак Црвена ѕвезда има желба да го ангажира некогашниот талентиран напаѓач на Манчестер јунајтед, Италијанецот Федерико Македа. Тренерот на Ѕвезда, ...
сите 9 | | | веќе видена

Борусија Менхенгладбах ќе го награди својот поддржувач кој на еден квиз, одби да го изговори името на големиот регионален ривал од Бундеслигата, Келн, и на ...
сите 3 | | | веќе видена

Аталанта со пресврт дојде до победа од 2-1 на гостувањето кај Парма. Во италијанската Серија А во последно време зачестија победи на тимови кои губеле на ...
сите 50 | | | веќе видена

Поранешниот германски напаѓач, Мирослав Клозе, денеска го одржа првиот тренинг како помошник тренер на Баерн Минхен. Клозе кој има 42 години, во претходните ...
сите 71 | | | веќе видена

Најголемата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо, ќе добие одмор и нема да игра на утрешниот двобој против Калјари, најавуваат медиумите во Италија. ...
сите 57 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Илија Несторовски, изјави дека ужива во играњето за Удинезе, и најави дека лична цел за следната сезона во Серија А му е ...
сите 47 | | | веќе видена

Најдобриот македонски одбојкар, Никола Ѓорѓиев, денеска официјално беше промовиран како нов играч на неговиот нов клуб Инегол Беледиеспор. Договорот е на една ...
сите 6 | | | веќе видена

Екипата на Башакшехир направи подвиг и успеа да стигне до шампионската титула во Турција, прва во клупската историја. Тимот кој доаѓа до Истанбул ги засени ...
сите 46 | | | веќе видена

next