Спорт Манија

Србија одлучи идната фудбалска сезона да ја почне дури со 20 клубови, четири повеќе од оваа сезона, што наиде на интересна реакција на легендарниот тренер ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Италија најмногу се игра со датумите кога ќе се рестартира и ќе заврши сезоната во Калчото, а сега е одредено дека сè мора да биде готово до 20 август. ...
сите 127 | | | веќе видена

Најсилната лига на светот НБА се подготвува за рестартирање на сезоната 2019/20, а се очекува повторно да се игра баскет во втората половина на јули. Од ...
сите 25 | | | веќе видена

Џон Тери ја имаше најтажната фудбалска вечер во Москва на 21 мај пред 12 години и неговото легендарно лизгање и погодената статива во последната серија пенали ...
сите 76 | | | веќе видена

Принцот Мохамед бин Салман ја доби најважната дозвола да го преземе Њукасл, а според националната телевизија на Саудиска Арабија, веќе добил зелено светло од ...
сите 42 | | | веќе видена

Португалците го закажаа рестартот на првенството за 4 јуни, а засега е сигурно дека фудбалски натпревари ќе можат да се играат на 10 од вкупно 15 стадиони на ...
сите 5 | | | веќе видена

Една од најчудните одлуки во екот на пандемијата со ковид-19 ја донесоа Англичаните и се однесува на сите фудбалери што настапуваат во Шампионат лигата, меѓу ...
сите 11 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Ватфорд, Адријан Маријапа, е еден од тројцата фудбалери во овој клуб што се тестирани како позитивни на корона-вирусот. Играчот на Ватфорд беше ...
сите 85 | | | веќе видена

Дидие Дрогба во 2004 година дојде во Челзи и беше еден од оние играчи кои требаше да бидат лидери во тимот што сакаше да влезе меѓу европската елита. Уште во ...
сите 76 | | | веќе видена

БАТЕ Борисов победнички си замина од гостувањето кај Динамо, во меч од 10. коло на првенството на Белорусија. Со овој триумф, БАТЕ Борисов стигна до седмата ...
сите 5 | | | веќе видена

Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) најави дека се разгледува и друго сценарио доколку опасниот Коронавирус повторно земе замав во земјата. Во Серија А ...
сите 127 | | | веќе видена

Прилично мал број на кошаркари може да се пофалат дека во НБА лигата никогаш не биле поразени од екипа за која играл славниот Мајкл Џордан. Вкупно 76 играчи не ...
сите 91 | | | веќе видена

Екипата на Ливерпул денеска го одржа својот прв тренинг после паузата, тимот работеше во помали групи, а тренерот Јирген Клоп беше пресреќен што повторно ...
сите 28 | | | веќе видена

next