Спорт Манија

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ најави серија тениски мечеви и мини турнири на подрачјето на поранешна Југославија, но без Македонија и Словенија. ...
сите 52 | | | веќе видена

Џозеф Буаси Омбиоњо не го преживеа срцевиот удар и почина на 21-годишна возраст, а неговата приказна е една од најтажните во светот на спортот. Поранешниот ...
сите 16 | | | веќе видена

Актуелниот германски првак во одбојка Берлин рисајклинг волејс е на прагот на шокантна преселба во полското првенство, а вториот обид по се изгледа ќе им биде ...
| | веќе видена

Двата нови случаи на заразени фудбалери со Ковид-19 што се појавија во таборот на Борнмут може да го одложат рестартот на Премиерлигата, планиран за 12. јуни. ...
сите 31 | | | веќе видена

Михаел Балак дел од кариерата мина играјќи за Челзи во Премиер лигата каде што пред враќањето во Германија ја освои титулата и запиша повеќе од 100 настапи. ...
сите 14 | | | веќе видена

Сезоната 2019/20 во Евролигата и Еврокупот и официјално е откажана. Оваа одлука денес ја донесоа клубовите заедно со управата на Евролигата, на состанокот ...
сите 47 | | | веќе видена

Премиерлигашите наскоро ќе може да тренинраат со повисок натпреварувачки интензитет, откако британската Влада денес одобри тренинзите да се одвиваат со контакт ...
сите 31 | | | веќе видена

Рестартот на првенството во Бундеслигата за Шалке никако не тргна на добро. Тимот од Гелзенкирхен по првите две кола, односно по 26-тото и 27-то коло забележа ...
сите 97 | | | веќе видена

Германскиот возач во Формула 3, Даниел Абт е казнет со 10.000 евра откако беше потврдено дека мамел на една виртуелна хуманитарна трка. Абт е казнет затоа што ...
сите 16 | | | веќе видена

Низ историјата на фудбалот се случувале многу неверојатни пресврти, но секако еден од оние кои засекогаш ќе се памтат е финалето од Лигата на шампиони во 2005 ...
сите 45 | | | веќе видена

Играчот за врска на Лајпциг, Марсел Сабицер е првиот фудбалер во Топ 5 лигите кои бил заразен со Коронавирусот, а потоа успеа да даде гол, тврдат реномираните ...
сите 3 | | | веќе видена

Романскиот министер за спорт Јонут-Мариан Строе преку видео камера во живо беше дел од една емисија, кога во еден момент се случи неверојатен гаф. ...
сите 17 | | | веќе видена

Поминаа речиси четири месеци од трагичната смрт на еден од најдобрите кошаркари во историјата, Коби Брајант. Легендата на Лос Анџелес лејкерс загина откако ...
сите 34 | | | веќе видена

next