Спорт Манија

Фудбалската федерација на Италија денеска го откри медицинскиот протокол за продолжување на сезоната, кое треба да биде дефинитивно потврдено на состанокот ...
сите 90 | | | веќе видена

Челниците на данскиот Архус се подготвени на уникатен изум. На 28 мај Архус на свој терен го пречекува тимот на Рандерс во првото коло од новото првенство кое ...
сите 36 | | | веќе видена

Низ историјата на европскиот фудбал постојат многу генерации кои воодушевувале на теренот. Меѓу оние дрим тимови кои ќе се памeтат уште долго, секако е ...
сите 8 | | | веќе видена

Полицијата во Тбилиси, Грузија го приведе 27. светски тенисер на АТП листата, Николоз Басилашвили поради напад на поранешната сопруга. Според информациите од ...
сите 80 | | | веќе видена

Младиот репрезентативец на Фарските острови, Адријан Јустинусен се распука за ХБ Торшавн на гостувањето кај Аргир и во интервал од само 13 минути постигна ...
сите 6 | | | веќе видена

Лајпциг го декласираше Мајнц со 5:0, а Тимо Вернер повторно постигна хет-трик, како и на претходниот меч што Биковите го добија со 8:0 во финишот на ланската ...
сите 33 | | | веќе видена

Кога Шпанија со повеќе жртви од Ковид-19 од Франција може да најде решение и повторно да се игра фудбал, јасно е колку е идиотска одлуката предвреме да заврши ...
сите 23 | | | веќе видена

Хајко Херлих се извади со победа во дебито за него на клупата на Аугсбург, за глупоста што ја направи непосредно пред рестартот на сезоната во Германија. ...
сите 97 | | | веќе видена

Шалке 04 е во голема криза од која не успеа да излезе ниту денеска, па неочекувано лесно загуби од аутсајдерот Аугсбург со 0:3 на празната „Велтинс арена“. Во ...
сите 184 | | | веќе видена

Анте Жижиќ е можното големо засилување од НБА лигата за изралеската спортска гордост Макаби Тел Авив, а двете страни се блиску до договор. Жижиќ веројатно ќе ...
сите 17 | | | веќе видена

Стефан Ристовски конечно може да здивне, бидејќи сопругата и синот му пристигнаа во Лисабон и целото семејство е заедно. По тримесечна пауза поради пандемијата ...
сите 5 | | | веќе видена

Маките на Шалке 04 само се зголемуваат, а на тимот од Гелзенкирхен никако да му тргне по долгата пауза во Бундеслигата. И денеска почнаа лошо, па Аугсбург води ...
сите 184 | | | веќе видена

Ведат Ибишевиќ комплетно го оправдува прекарот што го има, а го нарекуваат Шефот и со два прекрасни настапи во продолжението на сезоната беше меѓу ...
сите 184 | | | веќе видена

Британскиот весник „Сандеј тајмс“ објави текст во кој се објавени податоци дека фудбалскиот натпревар помеѓу Ливерпул и Атлетико Мадрид од Лигата на ...
сите 15 | | | веќе видена

Поранешниот француски фудбалер, Фабрис Лепол, трагично го загуби животот, откако загина на 43-годишна возраст. Клубовите Оксер, Кан, Сент Етјен и некои други, ...
сите 6 | | | веќе видена

Стручниот штаб на Борусија Дортмунд има проблем со подготовката за германскиот „Дер класикер“, во кој задутре „жолто-црните“ играат дерби со првакот и актуелен ...
сите 64 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини, во својата автобиографска книга напиша дека бил во шок кога дознал дека Леонардо Бонучи направил трансфер во Милан во ...
сите 23 | | | веќе видена

next