Спорт Манија

Пеп Гвардиола вели дека ќе остане тренер на Манчестер сити и во случај Фудбалската асоцијација на Англија да го префрли клубот во понизок ранг. И се пожали ...
сите 187 | | | веќе видена

Холандија ја изненади Турција во првото квалификациско коло за настап на Европското првенство во 2021 година со победа од 72:65, а главен актер на сензацијата ...
сите 18 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо е највлијателниот спортист на планетата според истражувањето што го спроведе маркетинг платформата „Опендорс“. Роналдо има неверојатни 82.7 ...
сите 11 | | | веќе видена

Каролина хурикенс – Њујорк ренџерс (НХЛ, 01 часот) Њујорк сезонава знае како да игра против Каролина и има предност од 3:0 во победи пред стартот на последниот ...
сите 38 | | | веќе видена

Актуелниот англиски првак Манчестер сити се мачи да ги продаде предвидените билети за финалето во Карабао купот против Астон вила. На фановите не им е ...
сите 2 | | | веќе видена

Азиската фудбалска конфедерација одлучи Кина да не биде домаќин на возвратниот меч против Јужна Кореја, во квалификациите за пласман на Летните олимписки игри ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, а можеби и најдобриот во историјата на земјена подлога, Рафаел Надал реши да направи прототип на играч кој би бил ...
сите 47 | | | веќе видена

Дуелот од третата турска лига меѓу Афионспор и Коњаспор 1922, ќе биде запамтена по еден уникатен настан. На полувремето од мечот, се случи мешаница на ...
сите 8 | | | веќе видена

Пред две недели Сер Алекс Фергусон бил во болница за да посети еден свој пријател. Додека бил во болницата, го сопреле неколку луѓе кои го замолиле за една ...
сите 2 | | | веќе видена

Можеби делува чудно, но Арсенал е единствениот тим во Топ 5 лигите во Европа што нема ниту еден пораз во 2020 година. Топчиите одлично ја започнаа годината и ...
сите 38 | | | веќе видена

Без многу помпезност, без бомбастични најави, без навивачи на трибините на „Камп ноу“, Барселона вчера го претстави Мартин Брајтвајт за нов играч на шпанскиот ...
сите 53 | | | веќе видена

Медиумите од Чизмата потврдија дека интересот е огромен за дуелот Наполи – Барселона од осминафиналето во ЛШ. Италијанскиот вицепрвак веќе продаде 50.000 ...
сите 7 | | | веќе видена

Некои шпански медиуми го обелоденија изгледот на дресовите на Барселона за следната сезона 2020/21. Компанијата „Најки“ веќе ги има изработено дресовите, но ...
сите 6 | | | веќе видена

Викендот во Премиер лигата ќе започне со градското дерби меѓу Челзи и Тотенхем. Петлите утре гостуваат на „Стемфорд бриџ“ во 13:30 часот, како прв меч од ...
сите 115 | | | веќе видена

Барселона со ангажирањето на Данецот Мартин Брајтвајт очекува да придонесе со голови во шпанската лига додека се аут повредените Луис Суарес и Усман Дембеле, ...
сите 19 | | | веќе видена

Конечните исходи и бројот на голови кои паднаа на синоќешните средби од Лигата ан Европа им донесоа добивки на многу прогнозери во Sport Life , за еден од нив ...
сите 31 | | | веќе видена

next