Спорт Манија

Екипата на МОЛ Фехервар, во чии редови настапуваат македонските репрезентативци Бобан Николов и Висар Муслиу, е елиминирана од Купот на Унгарија откако денеска ...
сите 12 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо се подготвува за враќање на фудбалските терени по пандемијата со корона-вирусот. Португалецот тренира со своите соиграчи од Јувентус, а ...
сите 43 | | | веќе видена

Џошуа Кимих со прекрасен лоб успеа да го матира голманот на Борусија Дортмунд и да му донесе предност на Баерн Минхен по првите 45 минути во големото дерби на ...
сите 132 | | | веќе видена

Лукас Билја, некогашниот аргентински репрезентативен фудбалер, а актуелен играч на Милан, верува дека успешната кариера на неговиот сонародник Лионел Меси може ...
сите 14 | | | веќе видена

Колку долги може да бидат 0,6 секунди во кошарката, најубаво се сеќаваат навивачите на Цибона и Партизан, првите по лошо, а вторите по убаво. Тројката од ...
сите 2 | | | веќе видена

Евгениј Јудчиц, кој во 92-рата минута го даде голот за победа од 2-1 на Енергетик БГУ против Ислоч, беше прогласен за најкорисен фудбалер во деветтото коло од ...
сите 5 | | | веќе видена

Тренерот на српскиот суперлигаш Инѓија, Александар Јањиќ, донесе необична одлука, им забрани на своите фудбалери да јадат свинско месо. Вакво нешто не се ...
сите 17 | | | веќе видена

Фудбалската сезона на Малта е завршена по административен пат на 18-ти мај, а вчера се донесе одлука за шампион за сезоната 2019/2020 да биде прогласен клубот ...
сите 32 | | | веќе видена

Српскиот стручњак Саво Милошевиќ, кој дел од играчката кариера мина во Астон Вила, од следната сезона се враќа таму, овојпат како тренер на овој клуб. Според ...
сите 11 | | | веќе видена

Ливерпул не сака да калкулира со времето и со парите и одлучи да им ги рефундира сите средства што навивачите ги имаат вложено во сезонски билети и ќе им ги ...
сите 29 | | | веќе видена

Комисијата за натпреварување во рамките на Фудбалската федерација на Македонија на денешниот состанок ја потврди одлуката на прволигашите сезоната во ПМФЛ да ...
сите 105 | | | веќе видена

Продолжуваат малерите за Шалке 04 по камбекот на фудбалските терени, а нов удар за тимот од Гелзенкирхен е повредата на коленото на Суат Сердар. Најдобриот ...
сите 97 | | | веќе видена

Македонија Ѓорче Петров сака на фудбалски терен да се решат сите дилеми во продолжението на сезоната, што веќе е извесно, но не сакаат да се доигра сезоната ...
сите 105 | | | веќе видена

Вили Кабалјеро бил цел на закани по живот по примениот гол против Хрватска на последниот Мундијал во Русија одигран пред две години. Гаучосите загубија од ...
сите 5 | | | веќе видена

Ерлинг Бро Халанд и Роберт Левандовски ќе бидат во фокусот на светската фудбалска јавност денеска од 18.30 часот во новиот „Дер Класикер“ на Германија. На ...
сите 132 | | | веќе видена

Датумот 26 мај е кобен за голманот на Ливерпул Лорис Кариус, главниот актер во финалето од Лигата на шампионите кое се одигра пред две години, а во него ...
сите 107 | | | веќе видена

Мбаје Нијанг, напаѓачот на францускиот прволигаш Рен, ќе мора да плати 1.500 евра казна поради тоа што ги прекршил мерките за социјална дистанца, така што ...
сите 2 | | | веќе видена

next