Спорт Манија

Поранешниот аргентински репрезентативец Оскар Руџери преку социјалните мрежи го замоли човекот кој го има неговиот дрес со којшто играше во финалето на ...
сите 5 | | | веќе видена

Бенжамин Балере, некогашниот тенисер од Монако, откри дека во една прилика Србинот Новак Ѓоковиќ му рекол дека со задоволство би играл за репрезентацијата на ...
сите 52 | | | веќе видена

Португалската фудбалска суперѕвезда, Кристијано Роналдо, на тренингот на Јувентус дојде со тазе фризура која му ја направи вереницата Георгина Родригес. Уште ...
сите 43 | | | веќе видена

Алекс Сонг, камерунскиот дефанзивен играч од средниот ред, играше за големи клубови како Арсенал и Барселона, а нему најважно му е што играјќи фудбал, станал ...
сите 8 | | | веќе видена

Пред 18 години, на 19 мај 2002 година ракометниот клуб Кометал Ѓорче Петров од Скопје стана европски шампион во женска конкуренција и ни донесе моменти на ...
сите 9 | | | веќе видена

Словенците ќе продолжат со фудбал во Првата лига на 5 јуни, а рестартирањето ќе им биде по германски рецепт со мечевите од 26-тото коло. Пред три дена се врати ...
сите 91 | | | веќе видена

Бундеслигата се врати на програмата изминатиов викенд и како што можеше да се очекува, сите девет меча беа будно проследени. Со нетрпение се чекаше некоја од ...
сите 45 | | | веќе видена

Кире Марковски ќе игра за чешкиот клуб Карвина и ќе има задача да внесе свежина во офанзивниот дел на еден од најнеефикасните напади во популарната „Фортуна ...
сите 10 | | | веќе видена

Фудбалот полека, но сигурно се враќа на сцена, а особено со нетрпение камбекот го чекаат навивачите на Ливерпул. Минаа цели 30 години од последната титула во ...
сите 44 | | | веќе видена

Фудбалерите од Премиер лигата масовно се тестираа во неделата и понеделникот, а потврдено е дека од 748 играчи, помалку од еден отсто, или точно шестмина имаат ...
сите 15 | | | веќе видена

УЕФА веројатно ќе го смени планот да се доигра сезоната во Лигата на шампионите и во Лигата на Европа на регуларен начин, а шпанските медиуми објавија дека се ...
сите 42 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје тренираа на отворено, на едно од игралиштата за баскет во Аеродром, во услови кога поради пандемијата со корона-вирусот не се ...
сите 18 | | | веќе видена

Актуелниот јужноамерикански и бразилски шампион Фламенго пред извесно време соопшти дека 38 членови на клубот биле позитивни на ковид-19. Ниту еден клуб во ...
сите 60 | | | веќе видена

Со мечот меѓу Гвадалупе и Лимон вечерва од 23 часот протдолжува првенството на Костарика, а стандардно во земјите на Јужна и на Средна Америка се игтра во два ...
сите 143 | | | веќе видена

„Последниот танц“ руши рекорди на гледаност за една документарна серија, а од вчера достапни се последните две епизоди во кои се прикажа патот кон последните ...
сите 87 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо утрово пристигна во тренинг-центарот на Јувентус за предвидените тестови за ковид-19 пред приклучувањето на групните тренинзи. Португалската ...
сите 33 | | | веќе видена

next