Спорт Манија

Екипата на Манчестер сити го договори трансферот на стоперот од Борнмут, Натан Аке. Се работи за искусен 25-годишен дефанзивец кој има и 13 настапи за ...
сите 78 | | | веќе видена

Реванш-дуелот од осминафиналето во Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Наполи можеби нема да се игра на „Камп ноу“ во Барселона, туку на неутрален терен во ...
сите 105 | | | веќе видена

Два идентични тикети, но со различна уплата, на еден или двајца прогнозери од Велес им донесоа вкупна добивка од речиси 1 милион денари. Тикетите се уплатени ...
сите 11 | | | веќе видена

Голгетерот на Лацио, Чиро Имобиле, би требало да биде Златна копачка на Европа. Сезонава има дадено 35 гола, што се 70 бода, и може да биде само некакво чудо ...
сите 44 | | | веќе видена

Австралиската тенисерка Ешли Барти најави дека нема да настапи на гренслем турнирот ОП на САД, а причина е загриженоста поради пандемијата со корона-вирусот. ...
сите 93 | | | веќе видена

По завршувањето на обврските во Премиер лигата, фудбалерите на првакот Ливерпул заминаа на заслужен одмор, а една од главните ѕвезди, Мохамед Салах, одлучи да ...
сите 8 | | | веќе видена

Бразилскиот фудбалски гигант Сао Пауло доживеа срамен пораз и елиминација од четвртфиналето во шампионатот Паулиста откако на својот легендарен стадион ...
сите 10 | | | веќе видена

Милан е тимот кој воодушевува со своите игри, но штета за Росонерите е тоа што веќе е крај на првенството. Гигантот од „Сан Сиро“ е во одлична форма и нема ...
сите 57 | | | веќе видена

Љубителите на кошарката се на готовс, вечерва по полноќ ќе се одиграат првите официјални натпревари од НБА-лигата по паузата од четири месеци и 18 дена. Први ...
сите 91 | | | веќе видена

Јувентус ја освои титулата во Серија А, па очигледно дека играчите се опуштија. Најтрофејниот италијански клуб загуби синоќа на гостувањето кај Калјари (2;0) , ...
сите 69 | | | веќе видена

Јувентус во минатото коло ја прослави новата титула во Серија А, па во последните две кола може да си дозволи порелаксирано да одигра. На гостувањето кај ...
сите 69 | | | веќе видена

next