Спорт Манија

Некогашниот романски фудбалер Чипријан Марика повторно се најде во фокусот на спортското внимание, но не поради своите фудбалски квалитети. Овојпат Марика е ...
сите 3 | | | веќе видена

Црногорскиот министер за спорт Никола Јановиќ најави дека спортот во оваа земја би требало да продолжи на почетокот на следниот месец. Јанковиќ сугерираше до ...
сите 84 | | | веќе видена

Фудбалските натпревари кои ќе се играат без присуство на публика ќе им ја олесни работата на судиите, тоа го тврди еден од водечките германски арбитри Даниел ...
сите 86 | | | веќе видена

Претседателот на Европската фудбалска федерација (УЕФА), Александер Чеферин, призна дека властите во европските земји ќе го имаат последниот збор околу тоа ...
сите 75 | | | веќе видена

Шпанскиот прволигаш Валјадолид објави дека ќе им врати пари на сопствениците на сезонски билети, а колку пари ќе им враќа, ќе зависи од тоа колку натпревари ...
сите 82 | | | веќе видена

Михајло Михајловски најдоцна од 1 јуни се враќа на претседателското место во ракометниот клуб Вардар. Некогашниот долгогодишен предводник на „црвено-црните“ ...
сите 45 | | | веќе видена

На денешен ден пред 40 години почина претседателот на поранешна СФР Југославија, Јосип Броз Тито, а „најголемиот син на југословенските народи и народности“, ...
сите 8 | | | веќе видена

Аргентинскиот тенисер Диего Шварцман е активен на социјалните мрежи за време на пандемијата со корона-вирусот, па одговараше на прашање од следбениците. ...
сите 9 | | | веќе видена

Некогашниот фудбалер на Манчестер јунајтед, францускиот лев бек Патрис Евра, по доаѓањето во Јунајтед во 2006 година од Монако, таму остана осум сезони, и вели ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот магазин „Франс фудбал“ направи листа од 50 најубави голови во историјата на Лигата на шампионите, откако се игра под такво име, од 1992 година ...
сите 25 | | | веќе видена

Нема човек што искрено го сака спортот и фудбалот да посакува сценарио во кое Ливерпул би останал без титулата во Англија во сезоната 2019/20, вели Уго Љорис, ...
сите 70 | | | веќе видена

Играчите на Порто денеска го имаа првиот тренинг во својот комплекс речиси по двомесечен застој поради корона-вирусот, а со песна и пиротехничко шоу ги дочекаа ...
сите 31 | | | веќе видена

Белгискиот фудбал доживува вистинска филмска сага, а одлуките се менуваат често и неизвесно е дали Жупилер лигата ќе продолжи или ќе се остане на првичната ...
сите 16 | | | веќе видена

Барселона и Атлетико Мадрид, но и уште шест клубови од Ла Лига го искористија правото да не им исплаќаат плата на вработените во клубот, но сега може да им се ...
сите 112 | | | веќе видена

next