Спорт Манија

Откако ја дознаа веста дека после 8 јуни ќе смеат да играат натпревари во Шпанија, им олесна на фудбалерите кои настапуваат во Ла Лига, а еден од нив е и Енис ...
сите 10 | | | веќе видена

Еден од најдобрите ракометари во историјата, Веселин Вујовиќ, ја остава отворена опцијата да се врати на клупата на македонскиот шампион Вардар. Популарниот ...
сите 73 | | | веќе видена

Екс-фудбалерот на Сап Пауло, Флавио Доницете, раскажа низ каков тежок период во животот минувал, а дното го допрел кога морал да го продаде златниот медал од ...
сите 14 | | | веќе видена

Поминаа шест години откако во неверојатен меч во Лисабон, Реал Мадрид го заврши 12-годишното чекање за враќање на европскиот клупски трон. Атлетико Мадрид беше ...
сите 45 | | | веќе видена

Првите две кола од продолжувањето на Бундеслигата минуваат во знак на младиот офанзивен играч од средниот ред на Баер Леверкузен, Каи Хаверц. Откако во ...
сите 184 | | | веќе видена

Голема трагедија му се случи на српскиот фудбал , откако денеска со истрел од пиштол се самоуби поранешниот српски фудбалски репрезентативец Миљан Мрдаковиќ. ...
сите 31 | | | веќе видена

Стефан Ашковски и Давид Бабунски се во прекрасниот камп во Стаучени и веќе минаа успешно два теста на Ковид-19 со соиграчите со кои се сместени во хотелот ...
сите 51 | | | веќе видена

Евролигата ќе донесе одлука во понеделник дали ќе продолжи и заврши овој циклус на натпревари, но денеска неофицијално добиле рампа од капитените на екипите ...
сите 49 | | | веќе видена

Грото француски фудбалски клубови ќе имаат пауза од речиси половина година, а денеска е најавено дека новата сезона 2020/21 би требало да почне на 22. август. ...
сите 23 | | | веќе видена

Принцот Мохамед Бин Салман тргна во акција, откако веќе нема пречки да стане сопственик на Њукасл, па сега има кралска понуда до Баерн Минхен за да го купи ...
сите 45 | | | веќе видена

Петардите станаа стандард на мечевите на Баерн и Ајнтрахт и третпат по ред во меѓусебните дуели еден од двата тима дава пет гола на меч. Вечерва во Минхен ...
сите 184 | | | веќе видена

Мартин Хинтерегер со два гола во период од 180 секунди го здрма Баерн и намали на 3:2, а дефанзивецот на Ајнтрахт забележа и несекојдневен рекорд. Со денешните ...
сите 184 | | | веќе видена

Висар Муслиу го одигра целиот меч за МОЛ Фехервар во полуфиналето на унгарскиот куп со Мезоковеш и во кам-бекот на фудбалските терени по повеќе од два месеци ...
сите 12 | | | веќе видена

Херта сака да ризикува и ќе се обиде да го ангажира голманот што според многумина фудбалски експерти е најголемиот киксер на сите времиња. Не е тешко да се ...
сите 45 | | | веќе видена

Осман Дембеле пристигна во Барселона во 2017 година како еден од најталентираните напаѓачи на планетата, а само три години подоцна стана вишок во редовите на ...
сите 65 | | | веќе видена

next