Архива на вести за 16 Мај 2019

Аплаузи и интересни прашања од публиката до режисерката Елеонора Венинова имаше по вчерашната премиера на нејзиниот краткометражен игран филм „The Sign“ на ...
сите 25 | | | веќе видена

Грчкиот парламент го изгласа отворањето на граничните премини Маркова Нога во Преспа и Мајден кај Кавадарци. Предложен е и закон со кој канцеларијата за врски ...
сите 16 | | | веќе видена

Синиша Михајловиќ синоќа беше снимен како пред Олимпико сака да се тепа, но беше спречен во намерата, во прв момент се велеше дека Србинот тргнал да се ...
сите 44 | | | веќе видена

Новинарот Борјан Јовановски на индиректен начин изрази поддршка за пратеникот Павле Богоевски по објавувањето на аудио-снимката во која тој договара достава на ...
сите 253 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица, за кои постои основано сомнение дека во соизвршителство ...
сите 48 | | | веќе видена

Адвокатот Насер Рауфи, одбрана на некои од членовите на Кумановската група, изрази разочарување од одлуката на јавниот обвинител да не се измени обвинителниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, ...
сите 227 | | | веќе видена

Политичката криза во која се наоѓа земјата, носи сериозни последици и за економијата, затоа мора итно да се најде решение за нејзино надминување, порача ...
сите 78 | | | веќе видена