Gostivarpress.mk

Успешно заврши првата трансплантација на бубрег, а во тек е втората трансплантација кај 40 годишен пациент со хронична бубрежна болест, кој исто така ќе добие ...
сите 175 | | | веќе видена

Патите ли од главоболка секогаш кога врне дожд? Дали ви се менува расположението и немате волја за никакви активности на тмурно време? Ви се случува ли да ве ...
сите 2 | | | веќе видена

На Клиниката за кардиохирургија во Скопје ноќеска се изврши втората трансплантација на срце во историјата на нашата земја. Во 3 часот и 33 минути утринава кај ...
сите 175 | | | веќе видена

Резервирајте ја вашата Sensira и добијте ГРАТИС монтажа: ✔️ заштедете 4.950 денари за 3.5 kw клима уред ✔️ заштедете 6.200 денари за 5 kw клима уред Но тоа не ...
сите 7 | | | веќе видена

Резервирајте ја вашата Sensira и добијте ГРАТИС монтажа: ✔️ заштедете 4.950 денари за 3.5 kw клима уред ✔️ заштедете 6.200 денари за 5 kw клима уред Но тоа не ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот Генерален секретар на Владата и доскорашен секретар за мониторинг и поддршка на институциите при реализација на владината програма, Драги Рашковски ...
сите 166 | | | веќе видена

Конфедерацијата за слободни синдикати на Македонија денес одржа протест во Скопје под паролата „Доста е – претеравте!“. Поради состојбата со пандемијата ...
сите 80 | | | веќе видена

До нашата редакција денес стигна порака од граѓани кои живеат во станбениот комплекс на ул. „Мара Угринова“ близу автобуската станица во Гостивар. Тие сакаат ...
сите 4 | | | веќе видена

Актуелните рестриктивни мерки траат до 20 април, а дали ќе бидат продолжени се‘ уште не се знае. Министерот за здравство Венко Филипче рече дека состојбите се ...
сите 382 | | | веќе видена

Граѓаните периодов се сведоци на поскапувања на голем дел од производите кои ги купуваат во дуќаните, за исхрана, одржување хигиена и друго. На новинарско ...
сите 42 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница ги утврди измените и дополнувањата на Законот за здравствена заштита со кои, меѓу другото, Министерството за здравство добива ...
сите 134 | | | веќе видена

ПСУ “Јахја Кемал” објавува конкурс за доделување на стипендии за средно образование. Тестирањето за стипендија ќе се одржи на 09.05.2021 во недела во 11.00 ...
сите 13 | | | веќе видена

Вчеравечер (12 април) во 23 часот, на паркинг од фирма во тетовското село Порој, полициски службеници од СВР Тетово – Отсек за недозволена трговија со дрога и ...
сите 252 | | | веќе видена

next