Gostivarpress.mk

До крајот на 2026 година да се пролонгира рокот за завршување на автопатот Кичево-Охрид предлага Владата, која денеска на седница утврдила предлог одредби за ...
сите 62 | | | веќе видена

Албанската опозициска коалиција ВРЕДИ преку соопштение денес упати критика кон претседателот на ДУИ, Али Ахмети, нарекувајќи го смешна и трагичната фигура на ...
сите 309 | | | веќе видена

Огранокот на ДУИ во Гостивар јавно упати неколку прашања до градоначалникот Арбен Таравари, за кои велат дека инсистираат да добијат одговор. „Колку се зголеми ...
сите 3 | | | веќе видена

Над половина од возрасните граѓани во земјава имаат прекумерна тежина, покажува анализата на статистичкиот портал „Ландгеист“, базирана на податоци на ...
сите 38 | | | веќе видена

Врз основа на истражувањата, во случај на глад ноќе, најдобро е да се јадат закуски богати со хранливи материи – нутритиенти и со само еден макронутриент. Тоа ...
сите 70 | | | веќе видена

Од 15 до 21 март, пријавени се 72 нови случаи на голема кашлица. Во однос на географската дистрибуција, најголем дел од случаите се пријавени во Скопје – 58, а ...
сите 57 | | | веќе видена

Вчера (24 март) во 13 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „Седек Костовски“ во Гостивар мотоцикл со ...
сите 136 | | | веќе видена

Матичните лекари од приватното здравство денеска од 12 до 16 часот нема да работат во знак на револт, откако во петокот нивен колега беше пронајден мртов со ...
сите 132 | | | веќе видена

Архиепископот на Македонската православна црква – Охридска Архиепископија г. г. Стефан испрати телеграма со сочувство до неговата светост, патријархот ...
сите 12 | | | веќе видена

next