Gostivarpress.mk

Надлежниот јавен обвинител доставил предлог за продолжување на мерката притвор на осомничените лица за трагичната сообраќајна несреќа кај Ласкарци, потврди за ...
сите 10 | | | веќе видена

Заврши конкурсот за шестото издание на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“ во Гостивар. Годинава, организаторите бележат рекорден број од над ...
сите 5 | | | веќе видена

Њу Јорк се соочува со една од најголемите епидемии на мали сипаници, поради што во еден округ од оваа американска држава беше прогласена и вонредна состојба. ...
сите 279 | | | веќе видена

Здружението “Flat Earth Society”, поборници на теза дека Земјата е рамна плоча, најави дека во 2020-та година ќе организира крстарење до самиот раб на светот. ...
сите 7 | | | веќе видена

Граѓани на Гостивар кои живеат во зградите на бул „Браќа Ѓиноски“, близу шумско, со нас споделија интересен и несекојдневен настан за едно палаво маче и хуман ...
сите 2 | | | веќе видена

Сезоната на откуп на јагниња пред велигденските празници, создаде проблеми меѓу сточарите од гостиварско и кланицата Горни Полог. Група сточари денес се собраа ...
сите 21 | | | веќе видена

Во текот на минатата година на подрачјето што го покрива Полициската станица Гостивар, биле откриени 90 кривични дела од областа на економскиот криминал, што е ...
сите 8 | | | веќе видена

Вредноста на синдикалната минимална кошница, што ја пресмета Сојузот на синдикати за месец март изнесува 32.852 денари. Тоа е сумата којашто му е потребна на ...
| | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден на поширокото гостиварско подрачје, полицијата спровела акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници. Со контролата ...
сите 72 | | | веќе видена

За екипите на КК Гостивар и Блокотехна денеска започнува Супер лига натпреварувањето. Поради настапот на гевгеличани во финалето на БИБЛ лигата, каде постигнаа ...
сите 50 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница ја разгледа и усвои информацијата за реализација на Проектот за изградба на 14 пливачки базени во земјава, со што е одобрено ...
сите 7 | | | веќе видена

next