Gostivarpress.mk

Кога правите лимонада, во никој случај немој да ја фрлајте кората од лимонот затоа што сепак може да извлечете многу придобивки од неа. Поради есенцијалните ...
сите 10 | | | веќе видена

Турскиот град Истанбул денес беше погоден од поројни врнежи, кои го поплавија градот и предизвикаа низа проблеми во сообраќајот и напојувањето со електрична ...
сите 8 | | | веќе видена

Голем дел од луѓето развиваат алергија на мачки и поради тоа, и покрај желбата да ги чуваат како домашно милениче, не смеат. Добрата вест за сите нив доаѓа од ...
сите 5 | | | веќе видена

Во два одделни случаи вчеравечер, вкупно четири лица биле приведени во полициска станица во Гостивар, откако кај нив била пронајдена марихуана. МВР извести ...
сите 220 | | | веќе видена

Платите на наставниците се под републичкиот просек, а кадарот е маргинализиран и се демотивира, сметаат од Независниот синдикат за образование и наука. ...
сите 53 | | | веќе видена

Во 64-тата година од животот, по кратко боледување утрово почина Злате Тодоровски, основач и сопственик на регионалната Радио Телевизија Кис, човек кој зад ...
сите 9 | | | веќе видена

Во земјава е регистриран прв случај на заразен со западнонилска треска, предизвикана од вирус којшто го пренесуваат тигрестите комарци. Болеста лабораториски ...
сите 51 | | | веќе видена

Градинките во Гостивар се претесни за да ги примат сите дечиња коишто родителите ги пријавиле за престој од септември. Интересот е огромен, а градинките иако ...
сите 88 | | | веќе видена

next