Gostivarpress.mk

По повод престојниот празник 8 Март, Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата најави нова кампања посветена на жените и улогата на жената ...
сите 91 | | | веќе видена

На 52 години, денес почина актерот Лук Пери, најпознат по улогата на Дилан во култната тенејџерска серија „Беверли Хилс“. Пери пред неколку дена претрпе ...
сите 44 | | | веќе видена

Европскиот произведувач на авиони, „Ербас“, ќе престане да го произведува прочуениот A380 суперџамбо, најголемиот патнички авион на светот. Компанијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Читатели на Gostivarpress.mk во неколку наврати ни пишуваат за неконтролирано палење на огнови на јавни површини низ градот и околината. Во последната реакција ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, на денешната прес-конференција ги претстави Законот за централен регистар на население, ...
сите 12 | | | веќе видена

Фени Индустри и КК Гостивар вчера одиграа драматичен натпревар, кој на крајот им припадна на гостите дури по продолжение со 80-90. Уште еден натпревар на КК ...
сите 39 | | | веќе видена

Кошаркарите на КК Гостивар денеска ираат во салата Јасмин, во Кавадарци. Во директен дуел за четвртата позиција ќе се пресметаат со екипата на Фени Индустри. ...
сите 45 | | | веќе видена

Едно лице било убиено со пиштол во угостителски објект, синоќа во Тетово. Сторителот најпрво се дал во бегство, а потоа сам се пријавил во полиција. Јавното ...
сите 50 | | | веќе видена

next