Gostivarpress.mk

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека верува дека до крајот на неделава ќе се истестираат за Ковид-19 околу 500 деца, имајќи ја предвид ...
сите 20 | | | веќе видена

Националниот Комитет за имунизација вчера донесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините на производителите ...
сите 430 | | | веќе видена

Владата информира дека на денешната редовна седница, меѓу другото, согласно моменталната епидемиолошка состојба во државата, усвои измени и дополнувања на ...
сите 30 | | | веќе видена

„Во период од 8 до 14 октомври починале 105 пациенти со Ковид-19, од кои над 75 отсто биле невакцинирани. Од вкупно починатите пациенти од Ковид-19 во период ...
сите 520 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска изјави дека нема значаен неопфат со пописот и оти на крајот со обработката нема да има ...
сите 14 | | | веќе видена

Од утрово од 8 часот за сообраќај е затворен на регионалниот пат Дебар – Маврово, кај Бања „Косоврасти“, поради пропадната дупка на коловозот со длабочина од ...
сите 79 | | | веќе видена

Влажниот бран донесе количества дожд еквивалентни на двомесечни суми. По подолг сушен период, ваквиот, умерен карактер на врнежи кои целосно се апсорбираа во ...
сите 212 | | | веќе видена

Водејќи се од своите компаниски вредности за општествена одговорност и грижа за идните генерации, ИутеКредит Македонија во соработка со Универзитетот Американ ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска на денешниот онлајн состанок со претставниците на Данската администрација за ветеринарство и храна, ...
сите 29 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи апелира до граѓаните, кои планираат да патуваат и оние што веќе патуваат да бидат внимателни на патиштата, како заради дождот и ...
сите 23 | | | веќе видена

next