Gostivarpress.mk

Во спортската сала „Младост“ во Гостивар во рами на културно лето 2019 година, се одржа настан посветен на децата со посебни потреби, под мотото „ Спортот не` ...
сите 6 | | | веќе видена

Контролите покажале дека во издавањето рецепти и лекови од позитивната листа постојат злоупотреби и криминални дејства. Премиерот Зоран Заев, на седницата за ...
сите 82 | | | веќе видена

Полицијата вчера попладне, регистрира сообраќајна несреќа на гостиварското подрачје со тешко повреден моторциклист. Како што информираат од СВР Тетово, во ...
сите 278 | | | веќе видена

Во чест на националниот и државен празник Илинден, по десетти пат, група коњаници членови на коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“ , утре ...
сите 78 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа информира дека утре (петок, 26 јули) со почеток во 8 часот ќе започне асфалтирањето на улицата „Слободан Пепоски“. Додека трае ...
сите 158 | | | веќе видена

Деновиве од печат излезе првата книга поезија од гостиварецот Александар Михајловиќ, под наслов ,,Алтани и други“. Стихозбирката содржи 45 песни, низ кои се ...
сите 2 | | | веќе видена

Љубителите на природата и авантуристите вчера во Гостивар имаа исполнет и интересен ден на активности под наслов „Fly, bike and hike“. Беше организиран марш со ...
сите 11 | | | веќе видена

Општинската организација на СДСМ во Гостивар на прес конференција го претстави новиот систем на плати за вработените во детските градинки, со кој платите ќе ...
сите 46 | | | веќе видена

Под мотото „Новите ѕвезди доаѓаат“ вчеравечер на градскиот плоштад во Гостивар се одржа мултиетнички концерт, на кој настапија десетина млади гостиварци. ...
сите 3 | | | веќе видена

На денешната седница Владата донесе повеќе одлуки за разрешување и именување на директори, в.д. директори и членови на управни и надзорни одбори на агенции, ...
сите 19 | | | веќе видена

Опасната традиција на славење со пукање од огнено оружје во полошкиот регион ја има секое лето. Сезоната на свадби и други семејни веселби неизбежно ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Вчеравечер, околу 19 часот кај клучката на автопатот Велес-Скопје, се случила сообраќајна незгода во која возило „Опел корса“ со гостиварски регистарски ...
сите 308 | | | веќе видена

next