Gostivarpress.mk

Социјалните мрежи Фејсбук, ВатсАп и Инстаграм моментално се недостапни. Не функционира ниту Фејсбук месинџер. Сите овие сервиси се во сопственост на фејсбук и ...
сите 167 | | | веќе видена

Со согласност од родителите, учениците во основните и средните учениците ќе бидат тестирани за присуство на вирусот Ковид 19. Во методологијата се опфатени ...
сите 74 | | | веќе видена

Трета доза вакцина против Ковид-19 освен граѓани над 60 години ќе може да добијат и кои било други граѓани без оглед на возраста, без оглед на тоа дали имаат ...
сите 338 | | | веќе видена

Драстично поскапување на храната, во некои сектори и 40 – 50 отсто, најавуваат преработувачите. Тие бараат итна средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи за ...
сите 144 | | | веќе видена

Работите на подводниот уметнички парк Ликија-Кас во Анталија се при крај, каде што ќе бидат изложени копии од историски артефакти од цивилизацијата Ликија. Во ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за образование ги објави листите со примени бруцоши во студентските домови во Скопје за студиската 2021/2021 година. Тие можат да се погледнат ...
сите 25 | | | веќе видена

Неискористените вакцини против Ковид -19 кои беа донација од Република Бугарија, поради истекот на рокот ќе бидат уништени како медицински отпад, потврдија од ...
сите 80 | | | веќе видена

Од 2024 година, производителите на паметни телефони би можеле да бидат принудени да престанат да дистрибуираат полначи со нивните уреди. Тоа е целта на предлог ...
сите 3 | | | веќе видена

Извештајот од Одделот за криминалистичко технички испитувања и вештачења при МВР од извршениот увид на местото на пожарот во Модуларната Ковид болница во ...
сите 345 | | | веќе видена

Меѓународниот театарски фестивал „Отело“ во Гостивар, кој годинава се одржува по петти пат, утревечер ќе биде отворен со изведба на драмата „11 разбеснети“ на ...
сите 75 | | | веќе видена

Jавната администрација во петок да работи само четири часа. Ова е предвидено во новиот закон за административни службеници кој е во нацрт верзија. Какво е ...
сите 77 | | | веќе видена

Апликациите за попишување во земјата и за самопопишување на дијаспората се затворени вечерва во 20 часот, со што завршија пописните активности во рамки на ...
сите 160 | | | веќе видена

next