Gostivarpress.mk

Порази за претставниците на Гостивар во Втората Македонскла фудбалска лига – Запад во 7-мото коло кое се одигра викендов. Генч Калемлер загуби на домашен терен ...
сите 11 | | | веќе видена

Портпаролот на МВР Тони Ангеловски на прес конференција информираше дека од отварањето на гласачките места, до сега биле регистрирани четири инциденти. Едниот ...
сите 156 | | | веќе видена

Изминатите две недели во гостиварскиот регион и на поширокото полошко подрачје зачестени се пожарите на отворен простор каде гори сува трева, нискостеблеста ...
сите 2 | | | веќе видена

Гостиварскиот претставник во Првата Македонска кошаркарска лига денеска со почеток во 17 часот, во спортската сала Младост, ќе го одигра последниот пријателски ...
сите 7 | | | веќе видена

next