Gostivarpress.mk

Од денес започнува аплицирањето за остварување на правото на субвенциониран студентски оброк, соопшти Министерството за образование. Студентите месечно ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Владата на седница донесе одлука за одобрување на средства од државниот буџет за 2021 година за туристички агенции, како дел од пакетите за справување со ...
сите 29 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) апелира што поскоро да се реши статусот на околу 4700 наставници и стручни соработници во образованието односно ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува стечајните работници кои ги исполнуваат условите за добивање надомест согласно со новиот Закон за ...
сите 60 | | | веќе видена

Ако сте престанале да пушите или сте страствен пушач, најбрзиот начин да го исчистите вашето тело од никотин е со помош на оваа храна. Спанаќ Фолната киселина ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа после полноќ, полициски службеници од СВР Тетово- Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај, извршиле контроли, по претходно добиени ...
сите 227 | | | веќе видена

Во пораст е бројот на заболени од Ковид-19 во државава. Податоците што ги објави вчера Институтот за јавно здравје за претходното деноноќие покажуваат дека при ...
сите 572 | | | веќе видена

Земјава деновиве се наоѓа во портокалова фаза на опасност од високи температури. Министерството за здравство советува граѓаните да бидат внимателни и да се ...
сите 94 | | | веќе видена

Ако епидемиолошката ситуација е како што е сега сите ученици ќе почнат за нешто повеќе од еден месец практично со физичко присуство без рестрикција во ...
сите 80 | | | веќе видена

Ристо од Кавадарци и Добре од Прилеп се среќните добитници на четирицикл од наградната игра „Навиваме и добиваме“, која ја спроведе Евротип. И двајцата се ...
сите 18 | | | веќе видена

Во следните денови времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од ...
сите 145 | | | веќе видена

next