Gostivarpress.mk

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против четириесетгодишен жител на гостиварското село Чегране, за сторено кривично дело „Узурпација ...
сите 76 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија денес ги одреди термините за бараж средбите за пласман односно опстанок во Првата македонска фудбалска лига. Во бараж ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата денес излезе со официјална информација околу пронаоѓањето на експлозивна направа во гостиварската населба Циглана, за кое пишувавме вчера. Направата ...
сите 7 | | | веќе видена

Полуматурантите имаат помалку од месец дена време да одлучат каде ќе го продолжат своето образование. Средното економско училиште во Гостивар ги отвора вратите ...
сите 10 | | | веќе видена

Академија Пандев, со цел унапредување и развивање на младите фудбалски таленти организира Летен фудбалски камп „Горан Пандев“ 2018. Оваа можност ја имаат и ...
сите 11 | | | веќе видена

Фудбалерите на ФК Гостивар успеаа во последното коло од Втората македонска лига – Запад, да ја совладаат првопласираната екипа на Македонија ЃП со 3:0. Со ...
сите 14 | | | веќе видена

Гостиварец физички нападнал полицаец по што бил лишен од слобода, соопшти СВР Тетово. Настанот се случил вчера околу 14 часот и 30 минути, на крстосницата на ...
сите 36 | | | веќе видена

Дваесетина пријави од граѓани за најразлични проблеми стигнале на онлајн платформата prijavi.mk која општина Гостивар ја активираше кон крајот на минатиот ...
сите 5 | | | веќе видена

next