Gostivarpress.mk

Владата на денешната седница не донесе одлука за новите антиковид мерки, предложени од Комисијата за заразни болести. „Тргнувајќи од неприкосновениот факт дека ...
сите 292 | | | веќе видена

Кога бев на местото на настанот имаше четири пластични туби кои што беа празни и воопшто не беа оштетени. Тубите беа позади автобусот, но истражителите ме ...
сите 341 | | | веќе видена

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
сите 440 | | | веќе видена

Портпаролката на главниот обвинител на Бугарија Сијка Милева, денеска на прес-конференција со заменик-јавниот обвинител на Бугарија Борислав Сарафов изјави ...
сите 554 | | | веќе видена

Продолжува неизвесноста за вработените кои се уште не се вакцинирани против Ковид-19. Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) е против барањето за тестирање ...
сите 307 | | | веќе видена

Првичните наоди од внатрешната контрола покажуваат дека на 18.11.2021 година, од страна на царинските службеници електронски не е евидентиран излезот на ...
сите 218 | | | веќе видена

За автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 македонски граѓани, а седум беа повредени во сообраќајната несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, нема ...
сите 261 | | | веќе видена

Mastercard објави дека наскоро илјадници банки ширум светот, како и милиони трговци, ќе можат да интегрираат криптовалути во својата платежна мрежа и нормално ...
сите 4 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) е децидно против барањето на Стопанската комора за тестирање на невакцинираните работници на свој трошок. – Законот ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од конкурсите за доделување ученички стипендии за учебната 2021-2022 година. На веб-страницата на ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи доби официјална потврда од надлежните институции на Бугарија за седум повредени патници во автобуската несреќа на автопатот ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи формираше кризен штаб во врска со автобуската несреќа што се случи во Бугарија во којашто загинаа најмалку 45 лица. – ...
сите 667 | | | веќе видена

Роднини на патниците кои се превезувале со некои од автобусите на „Беса транс“ пред туристичката агенција чекаат подетални информации и апелираат до агенциите ...
сите 410 | | | веќе видена

next