Gostivarpress.mk

Раководството на Секторот за внатрешни работи Тетово, предводено од началникот Амир Далипи, вчеравечер ги посети дежурните екипи во Полициската станица и ...
сите 3 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 59 годишник од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 11 | | | веќе видена

Советот на општина Гостивар на последниот ден од рокот, едногласно го донесе Буџетот за 2019-та година. Како што беше речено на денешното трето продолжение на ...
сите 2 | | | веќе видена

„Убавината не познава граници“ – под ова мото вчеравечер во Центарот за култура во Гостивар, се одржа модна ревија на деца со посебни потреби. Дечињата носеа ...
сите 2 | | | веќе видена

Паркинг просторот во основните и средни училишта во Гостивар, ќе може да се користи бесплатно од први до 20 јануари, информира локалната самоуправа. „Поради ...
сите 50 | | | веќе видена

Традиционалниот Новогодишен концерт кој се одржува секоја година на 1 јануари, во концертната сала Мусиквереин во Виена е престижен светски настан, кој се ...
сите 22 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Д.К, И.К. и Р.К. сите на возраст од 30 години, државјани на ...
сите 18 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство, соопшти дека кај дивечот, однсно кај дивите свињи утврдена е болеста Трихинелоза, со лабораториско тестирање на земени 170 ...
сите 18 | | | веќе видена

Гостиварскиот Совет на млади, вчера на градскиот плоштад организираше предновогодишно дружење и забава за најмладите гостиварци. Дедо Мраз овојпат се појави во ...
сите 9 | | | веќе видена

По наредба на Јавен обвинител, возачот на автобусот во синоќешната фатална несреќа на автопатот Гостивар-Тетово, бил лишен од слобода и задржан во Полициска ...
сите 56 | | | веќе видена

И годинава во Гостивар најмалите ќе го најават Христовото раѓање со бадникова поворка низ градот, соопшти, Македонската Православна Црква-Охридска ...
сите 61 | | | веќе видена

next