Gostivarpress.mk

Тешкотиите, предизвиците и можностите на жените од руралните средини беа во центарот на вниманието на денешната манифестација „Да ја зачуваме традицијата“, ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема мерки за расветлување на случај, поврзан со пријава за сексуално злоставување на малолетнo девојче од околно ...
сите 56 | | | веќе видена

Триесет и седумгодишен гостиварец утрово бил повреден во сообраќајна несреќа, која се случила на магистралниот пат Гостивар-Кичево. Како што информираше ...
сите 46 | | | веќе видена

Мобилниот телефон секогаш го носиме со себе, го користиме за испраќање пораки, како будилник, на него слушаме музика, пребаруваме на интернет, ни служи за ...
сите 5 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 26 годишник од село Долна Бањица, за сторени кривични дела ,,напад ...
сите 126 | | | веќе видена

Најголем фактор за појава на пожари во текот на грејната сезона се неисчистените оџаци. Гостиварската противпожарна служба секоја зима бележи зголемување на ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за економија денес (25 октомври) го објави вториот јавен повик за издавање на потврда за одмор за работници со ниски примања. За ваучер од 15 ...
сите 15 | | | веќе видена

Студенти и средношколци од Гостивар, денес имаа можност одблиску да се запознаат со работата и функционирањето на гостиварскиот Апелационен суд. Домаќин им ...
сите 21 | | | веќе видена

next