Gostivarpress.mk

Милион и 600 илјади денари материјална штета е предизвикана во голем пожар кој се случил во штала во гостиварско Форино. Како што соопшти полицијата пожарот ...
сите 132 | | | веќе видена

Дваесет и шестгодишна тетовка вчеравечер околу 23 часот и 40 минути пријавила силување од 26-годишниот Ш.И од Тетово, со кој имала вонбрачно дете и со кого не ...
сите 12 | | | веќе видена

Под водство на некогашниот бразилски репрезентативец и играч на Барселона и Лион, Едмилсон Мораес, во Гостивар ќе се организира Летен камп за млади фудбалери. ...
сите 13 | | | веќе видена

Терените за мал фудбал во Чегране и Балиндо се подновуваат со вештачка трева. Како што информираа од општина Гостивар за набавка на тревата биле издвоени 1 ...
сите 7 | | | веќе видена

next