Gostivarpress.mk

Фудбалскиот натпревар помеѓу Врапчиште 1958 и Пролетер не го дочека крајот поради физички напад на главниот судија. Како информираат од СВР Тетово, вчера на ...
сите 93 | | | веќе видена

Се одигра 13-тото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Гостиварските екипи Генч Калемлер и ФК Гостивар играа во различни денови во ова коло. ФК ...
сите 9 | | | веќе видена

Мушмулата или дива круша на подрачјето на Европа се одгледува илјадници години, често се калеми на круша или дуња и дава плод истата година. Дрвото може да ...
сите 8 | | | веќе видена

Кошаркарите на КК Гостивар ја забележаа третата победа сезонава и тоа против лидерот на табелата и единствената непоразена екипа до вечерва, во досегашниот дел ...
сите 9 | | | веќе видена

Екипата на КК Гостивар, денеска ќе гостува во Гевгелија, кај екипата на Блокотехна Домаќините се без пораз во досегашниот дел од првенството имаат пет од пет ...
сите 9 | | | веќе видена

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, денеска, одржа прес конференција на која ги појасни новите измени во Законот за ...
сите 142 | | | веќе видена

Во изминатите десет месеци од оваа година, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово откриени се вкупно 462 прекршоци-користење неатестирани фолии ...
сите 60 | | | веќе видена

Се укинува дополнителниот месечен надоместок за трето и четврто дете. Анализите на МТПС покажале дека оваа мерка не ги дала посакуваните резултати. Наместо ...
сите 47 | | | веќе видена

Со пригоден собир, положување цвеќе и едноминутно молчење Гостивар им оддаде почит на шестмината активисти од Народноослободителната борба, стрелани во пресрет ...
сите 8 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче, ...
сите 18 | | | веќе видена

next