Gostivarpress.mk

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници во Македонија, Даријан Сотировски денес беше во посета на гостиварското Муфтиство, кадешто оствари ...
сите 5 | | | веќе видена

На 21 септември (петок), во галеријата „Култ“ во Гостивар, ќе се одржи промоција на збирката раскази „Чист Хероин“ од гостиварецот Дејан Крстески, во издание ...
сите 4 | | | веќе видена

Градскиот пазар во Гостивар во вторник како и вообичаено, врие од продавачи, а денес во центарот на понудата беше зеленчукот за подготовка на зимниците. ...
сите 13 | | | веќе видена

Една од точките на дневниот ред на седмата седница на Советот на општина Гостивар, која е закажана за петок (21 септември) е Листата на приоритетни проекти за ...
сите 6 | | | веќе видена

Првиот тренер на фудбалскиот клуб Гостивар, Менсур Јакупи денес поднесе неотповиклива оставка од функцијата. После четири одиграни кола во Втората МФЛ – Запад, ...
сите 14 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово ги засили планираните активности за откривање и санкционирање на лицата кои поседуваат, пуштаат во промет или уживаат ...
сите 65 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата кои почнуваат да важат од полноќ. Бензинот ЕУРОСУПЕР БС 95 поскапува за половина денар и ...
сите 59 | | | веќе видена

next