Gostivarpress.mk

Диего Армандо Марадона има нов клуб. Во новата средина ќе има два предизвика: да го врати фудбалскиот клуб на врвот и најважната – да му одолее на „белиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Отворениот граѓански универзитет за доживотно учење во Гостивар, за сите граѓани од поширокиот гостиварски регионот, кои сакаат да го надградат своето знаење ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рубриката Писма пренесуваме реакција на нашиот читател Димитрија Миленкоски за опасноста од голем број кучиња скитници кои се собираат во околината на ...
сите 2 | | | веќе видена

Секогаш доцните? Се појавувате на договореното место 20 минути подоцна од тоа што треба? Лошата вест е дека не се случува тоа секогаш поради премногу обврски, ...
сите 69 | | | веќе видена

Во Гостивар и по десетина дена од почетокот на новата учебна година, не стивнува нетрпението меѓу локалната власт и училишните управи, кое почна по одземањето ...
сите 21 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи на јавна аукција и комерцијална продажба стави запленета роба од даночни обврзници. Ќе се продава автомобили, алати, машини, станбен ...
сите 18 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против 27 годишниот А.Х. од Гостивар за сторено кривично дело „злоупотреба ...
сите 11 | | | веќе видена

next