Gostivarpress.mk

Во Собранието попладнево е поднесен нов ревидиран список со барање за изгласување недоверба на Владата. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека новиот список е доствен до ...
сите 1059 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на прес конференција денес информираше дека бројката на новозаболени со коронавирус во земјава, последните две недели ...
сите 326 | | | веќе видена

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на животот во октомври 2021 година, во однос на претходниот месец, изнесува 100.5, а ...
сите 49 | | | веќе видена

Обликот на „песочен часовник“ е секогаш пожелен кај жените, па многумина прибегнуваат кон, честопати и нездрави и болни начини за истенчување на струкот. ...
сите 50 | | | веќе видена

Владата на денешната седница, по барање на Комисијата за проценка на енергетскиот сектор, донесе одлука за прогласување на Кризна состојба во снабдувањето со ...
сите 351 | | | веќе видена

Во Институтот за белодборни заболувања кај децата – Козле се хоспитализирани 21 дете заболено од Ковид-19. Сите деца се во добра општа состојба. Ова за МИА го ...
сите 59 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја закажа за четврток во 11:00 часот седницата на која треба да се гласа доверба на Владата. -Информираме дека во ...
сите 1121 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски денеска објави дека тие заедно со пратениците од АА и Алтератива, Беса и Левица поднесуваат ...
сите 1470 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села, денеска ја коментираше изјава на пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи – Зејд, кој претходно истакна ...
сите 903 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија до пладне премиерот Зоран Заев не достави оставка, а доколку тоа не се случи, како што наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 778 | | | веќе видена

next