Gostivarpress.mk

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари одговори на најновите обвинувања упатени денес од директорот на гимназијата Џези Камбери, кој посочи дека ...
сите 6 | | | веќе видена

За разлика од претходните седници на општинскиот Совет на Гостивар, на кои се водеа жестоки дебати и за многу прашања политичките противници не можеа да најдат ...
сите 2 | | | веќе видена

По неколку негови колеги од гостиварски училишта, со поплаки кон општината денес излезе и директорот на гимназијата Џези Камбери. „Раководството на општина ...
сите 7 | | | веќе видена

Деветнаестет годишна гостиварка вчера вечер со медицинско возило била испратена на клиниките во Скопје поради труење со лекови. Девојката претходно било ...
сите 173 | | | веќе видена

Јапонците од идната година ќе учат англиски јазик од роботи со вештачка интелигенција. Роботите кои го зборуваат англискиот јазик од идната година ќе станат ...
сите 4 | | | веќе видена

Трет ден со прес конференции на директорите на гостиварски училишта кои реагираат дека општината не се грижи доволно за образовните институции и бараат ...
сите 21 | | | веќе видена

next