Gostivarpress.mk

Институтот за јавно здравје излезе со препораки до граѓаните како да се заштитат од топлотен бран. Високите температури влијаат негативно на здравјето на ...
сите 31 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против пет лица од Гостивар на возраст од 17 до 21 година, постоење основи ...
сите 125 | | | веќе видена

– Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Советот за етика во медиумите на Македонија ...
сите 36 | | | веќе видена

Шеесет и тригодишен гостиварец бил приведен во Полициска станица, заради навредување и омаловажување на полицаец. Според информациите од СВР Тетово, настанот ...
сите 11 | | | веќе видена

Започна реасфалтирањето на улицата пред главниот влез на основното училиште „Гоце Делчев“ во Гостивар, а следните денови ќе се продолжи со вакви зафати и на ...
сите 8 | | | веќе видена

Во сабота (11 август) ќе се врши втората фаза дезинсекција за уништување на комарци и останати штетни инсекти, на подрачејто на општина Гостивар. ...
сите 19 | | | веќе видена

Самоорганизирани на своја иницијатива и трошок, жителите на гостиварската населба Фазанерија 1, веќе подолг период се ангажирани околу изградбата на забавниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против деветнаесет годишен гостиварец, поради постоење основи на сомнение ...
сите 158 | | | веќе видена

Вчера попладне, околу 17.30 часот во Центарот за известување и команда Тетово, од Ургентниот центар Гостивар, било пријавено дека кај нив бил донесен А.Ш. на ...
сите 226 | | | веќе видена

Во регионот на Гостивар состојбата со морбили-мали сипаници е мирна и нема регистрирани заболени лица. Сепак, лекарите потенцираат дека со оглед на епидемијата ...
сите 4 | | | веќе видена

Поради градежни работи за реасфалтирање на улиците околу основното училиште “Гоце Делчев” во Гостивар, од утре наутро сообраќајот во овој дел од градот ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Шест локални спелеолози ќе поминат низ обука за проучување на пештерата Убавица во гостиварска Ѓоновица. Активноста е дел од проектот “Зајакнување на локалните ...
сите 5 | | | веќе видена

next