Gostivarpress.mk

Како се топат глечерите на Монт Еверест, така суровоста на највисокиот врв на светот станува се поевидентна. Телата на загинатите планинари кои не можеле да се ...
сите 14 | | | веќе видена

Класичниот рецепт на полнети тиквици го знаеме сите: со мелено месо и ориз. Но, овој убав зеленчук може да се подготви полнет и на поинаков начин, а да биде ...
сите 100 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва против Летонија ќе ги започне квалификациите за пласман на Европското Првенство во 2020 година. Селекторот на ...
сите 182 | | | веќе видена

Вчера (20 март) од 8 до 13 часот, на подрачјето на Гостивар и Тетово, Секторот за внатрешни работи спроведе уште една акциска контрола за техничка исправност ...
сите 111 | | | веќе видена

Меѓународниот ден на лицата со Даунов синдром 21 март во Гостивар се одбележа со спортски активности и штафета. Во спортската сала „Младост“ се дружеа и ...
сите 101 | | | веќе видена

УЈП од почетокот на наредниот месец ќе почне да ги доставува на граѓаните претпополнетите годишни даночни пријави за остварени приходи во текот на 2018 година. ...
сите 12 | | | веќе видена

Ноќеска во 22 часот и 58 минути, на северната земјина полутопка, започна годишното време пролет. Во исто време на јужната полутопка настапи есен. Пролетта како ...
сите 9 | | | веќе видена

На подрачјето на Гостивар и оваа недела се спроведуваат засилени сообраќајно-контролни активности, со кои претежно се опфатени возила кои вршат јавен превоз на ...
сите 111 | | | веќе видена

По речиси 40 дена борба за живот денеска на КАРИЛ почина 19 годишната девојка на која претходно и беше ампутирана ногата по тешката сообраќајна несреќа што се ...
сите 41 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство го продолжи рокот за реализација на акцијата за бесплатно микрочипирање на домашните миленици. Наместо на 31 март како што ...
сите 45 | | | веќе видена

next