Gostivarpress.mk

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, денеска, одржа прес конференција на која ги појасни новите измени во Законот за ...
сите 92 | | | веќе видена

Во изминатите десет месеци од оваа година, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово откриени се вкупно 462 прекршоци-користење неатестирани фолии ...
сите 58 | | | веќе видена

Се укинува дополнителниот месечен надоместок за трето и четврто дете. Анализите на МТПС покажале дека оваа мерка не ги дала посакуваните резултати. Наместо ...
сите 33 | | | веќе видена

Со пригоден собир, положување цвеќе и едноминутно молчење Гостивар им оддаде почит на шестмината активисти од Народноослободителната борба, стрелани во пресрет ...
сите 8 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче, ...
сите 18 | | | веќе видена

По трагедијата во која животот го изгуби 17 годишна девојка од гостиварското село Здуње, Владата иницираше измени на Законот за здравствена заштита на ...
сите 32 | | | веќе видена

Пред голем број љубители на уметноста, вчеравечер во Центарот за култура АСНОМ во Гостивар беше отворена ликовната изложба на гостиварската сликарка Даница ...
сите 31 | | | веќе видена

Општина Гостивар испрати соопштение во кое го пренесува ставот на градоначалникот Арбен Таравари за трагичната смрт на 17 годишното девојче од Здуње. „Со ...
сите 49 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар издаде Наредба за обдукција на телото на 17-годишна девојка која беше пронајдена синоќа во ...
сите 55 | | | веќе видена

Околу 22 часот, од водите на Вардар во гостиварски Балиндол било извлечено телото на малолетно девојче, за кое претходно беше пријавено дека паднало во реката ...
сите 128 | | | веќе видена

next