Архива на вести за 16 Мај 2019

Втората полуфинална вечер на Евровизија ќе се одржи вечерва во Тел Авив, каде на публиката ќе ѝ се претстават 17 земји. Од нив ќе поминат 10 во големото финале ...
сите 14 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот ...
сите 320 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и ...
сите 293 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска се сретна со Блу принт групата на граѓански организации со фокус на работа на следење на правосудните реформи и ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и ...
сите 279 | | | веќе видена

Популарниот сајт за возрасни „Pornhub“ направил истражување и открил кои порно филмови жените сакаат да ги гледаат. Жените обично се многу молчеливи и плашливи ...
сите 8 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател. ...
сите 382 | | | веќе видена

Костадинов бара расветлување на случајот Богоевски. Е стварно залижаниве фалеа. Расчистивте ли ти и ген-секот со непотизмот?! Видете дечки, беше многу тешко ...
сите 291 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) го очекува известувањето од Министерството за внатрешни работи во врска со наводите што ги пријавил пратеникот Павле ...
сите 381 | | | веќе видена

Од синоќа сите погледи на евровизиската јавност се вперени кон белиот град, Тел Авив во Израел. Во грандиозната ЕXPO арена се одржа првата полуфинална вечер на ...
сите 15 | | | веќе видена

Вие и вашиот партнер сте неразделни, но во последно време ретко имате секс. Секогаш пред сексот ја ставате вашата омилена ТВ серија, некоја нова книга или ...
сите 2 | | | веќе видена

Ниту едно од двете обвиненија „Талир“ и „Талир 2“ кои ги поднесе специјалното јавно обвинителство на 22 ноември 2018 година до кривичниот суд во Скопје не може ...
сите 39 | | | веќе видена