Архива на вести за 16 Мај 2019

Во неговиот роден Штип го нарекуваат „чудото од дете“ и Штипскио Питагора. Последниот успех е само уште една потврда за неговата надареност. Тој стана државен ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите засегнати институции ќе постапат по пријавата на пратеникот Павле Богоевски, најави денес портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски. Како Влада, ...
сите 176 | | | веќе видена

Со една минута молчење за паднатите другари во населбата Диво Насеље, започна судската расправа во Апелациониот суд во Скопје во случајот “Диво Насеље“.Но, ...
сите 91 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи смета дека најавените кадровски промени во извршната власт ќе значат подобрување на ...
сите 152 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи смета дека најавените кадровски промени во извршната власт ќе значат подобрување на ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и ...
сите 225 | | | веќе видена

Пратеничката Јулијана Николовска од СДСМ најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната, не само за медицинска употреба ...
сите 12 | | | веќе видена

Во исчекување на закажаната седницата на Комисијата за мандатно имунитетни прашања за во понеделник на која ќе се расправа за одземање на пратеничкиот мандат ...
сите 124 | | | веќе видена

Иницирајќи ја Меѓународната група на експерти меѓу Република Македонија и Грција за имињата за комерцијална намена, трговските марки и заштитните знаци, ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на Собрание Талат Џафери вели дека во овој момент нема основ за каква било постапка, откако пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска најави ...
сите 294 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да покрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ...
сите 270 | | | веќе видена

Селекторот на „Трите лава“, Герет Саутгејт го објави списокот со играчи за завршниот турнир од Лигата на нации, тој повика 27 фудбалери а од комбинација ...
сите 11 | | | веќе видена

По бурните реакции на социјалните мрежи за нелегалната снимка со гласот на пратеникот Павле Богоевски, новинарите побараа одговор и од кабинетот на првиот ...
сите 484 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и ...
сите 292 | | | веќе видена

Сите засегнати институции ќе постапат по пријавата на пратеникот Павле Богоевски, најави денес портпаролот на Владата Миле Бошњаковски. Како Влада Бошњаковски ...
сите 326 | | | веќе видена

Обединетата албанска опозиција одлучи следниот голем протест да го одржи на 25 мај, а иатиот ќе биде насочен, како што велат од таму, против властите и ...
сите 75 | | | веќе видена