Архива на вести за 16 Мај 2019

Социјалдемократите очекуваат надлежните институции да го разоткријат случајот со незаконското снимање, но и емитување на снимка која предизвика бурни реакции и ...
сите 270 | | | веќе видена

Oбвинителство побарало МВР да го утврди идентитет на сопственикот на профилот Илија Громовник кој ја објави снимката на пратеникот Павле Богоевски, а на која ...
сите 181 | | | веќе видена

Јавна тајна е дека многу познати личности конзумираат различни опијати и додека некои отворено го признаваат својот порок, други никогаш не сакале да признаат, ...
сите 35 | | | веќе видена

Во организација на НУ „Завод и музеј“ од Прилеп, а по повод Денот на музеите, на 18 мај, в сабота, од 18:00 до недела во 6:00 часот, прилепчани и сите љубители ...
сите 38 | | | веќе видена

Единствена Македонија на повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на Договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право ...
сите 285 | | | веќе видена

Ајакс оваа сезона ги освои симпатиите на цела европска спортска јавност, не само поради тоа што ги елиминираше големите фаворити Реал Мадрид и Јувентус, туку и ...
сите 14 | | | веќе видена

Јавната седница во Апелација по жалбите на обвинетите од случајот „Диво насеље“ продолжи само со тројца од обвинетите откако останатите доброволно ја напуштија ...
сите 55 | | | веќе видена

Сопственици на моделите OG Pixel и Pixel XL од Google, лани покренаа тужба против компанијата за продавање на телефони со дефектни микрофони и покрај нивно ...
сите 7 | | | веќе видена

Марлен Очоа-Лопез била во последниот месец на бременоста , кога на 23 април и се губи секаква трага. Полицијата го најде нејзиното тело и соопшти дека починала ...
сите 3 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска на Фејсбук излезе со коментар за скандалот со пратеникот Павле Богоевски. Таа напиша:Jас мислам дека сите пратеници и високи ...
сите 300 | | | веќе видена

Фановите на „Игра на тронови“ изготвија петиција за преснимување на осмата сезона на играната серија. Петицијата доби над 300 илјади потписи и бројката ...
сите 34 | | | веќе видена

Горд сум што сум пратеник во Собранието на Република Албанија, за првпат во нејзината историја, од регистрирана Македонска партија. И досега многу Македонци ги ...
сите 24 | | | веќе видена

Камерите на Раи синоќа го уловија Синиша Михајловиќ како тргна да се тепа со навивачите на Лацио откако доби расистички навреди, полицијата веднаш реагираше и ...
сите 9 | | | веќе видена