Неколкуте барања коишто ги испорача Бугарија, како услов да се тргне ветото и да се ослободи патот на Северна Македонија кон ЕУ, веќе неколку дена ја брануваат ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдовме соодветна заштита и веќе два дена страницата е „мирна“. Пописот се одвива без никаков проблем, вели Апостол Симовски. Илјадници хакерски напади ...
сите 317 | | | веќе видена

Таканаречена „бустер“ доза на ковид-вакцината не му е потребна на секого, сметаат здравствените власти. Третата доза на вакцината на Бионтек/Фајзер е одобрена ...
сите 187 | | | веќе видена

Патоказот, краткото и долго име на државата, немешање во внатрешните работи и преговарачката рамка - ова се неколкуте конкретни чекори коишто ги бара Бугарија ...
сите 93 | | | веќе видена

„План за еколошки и социјален менаџмент“ на модуларната болница во Тетово, за кој од општината вчера соопштија дека не се надлежни, е поставен на нејзината ...
сите 217 | | | веќе видена

Границата во должина од 165 километри ја претворија во мост за соработка. Македонските и бугарските општини во пограничниот регион досега реазлизираа околу 200 ...
сите 162 | | | веќе видена

Зошто тв дуелите, се толку интересни за гледачите, а толку важни за партиските поддржувачи? Зошто се толку фасцинантни за јавноста, иако политичарите како Заев ...
сите 151 | | | веќе видена

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 217 | | | веќе видена

next