Дванаесет лица биле на Mесечината и таму оставиле само техничка опрема за контејнер за смет. Но денес сѐ повеќе луѓе се длабоко уверени дека сето тоа е лага ...
сите 48 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Се уште не е завршено вештачењето на ...
сите 10 | | | веќе видена

САД решија Турција да биде исклучена од воената програма за борбени авиони – Ф35. Причината е турската набавка на рускиот противракетен систем С-400. ...
сите 88 | | | веќе видена

Сегашниот случај „Кате 13” отскокнува од другите скандали поради директната вмешаност на трета страна во домашната политичка сцена диктирана од компромитирани ...
сите 10 | | | веќе видена

next