Автомобилите на Порше со децении уживаат култен статус. Никогаш досега производител на спортски автомобили немал такви успеси, но остануваат и некои ...
сите 27 | | | веќе видена

Како е да се биде богат и моќен во една земја потоната во примитивизам, вулгарност и кич? И зарем ова не е предизвик да се направи напор и да се остави нешто ...
сите 5 | | | веќе видена

Социјалистот Педро Санчез со својот нов владин кабинет предизвика еуфорија во Шпанија. Сега е на ред реализирање на високите очекувања на народот, смета ...
сите 14 | | | веќе видена

Шефовите на држави или влади на на седумте најголеми индустриски нации денеска се среќаваат во Канада. Се очекува непријатна средба, со голед на гилемите ...
сите 105 | | | веќе видена

Проблемот не е во залакот што треба да се проголта, колку што е во нечистата рака која го нуди. Колумна на Арсим Зеколи. Во очекување на изнуденото „пеке“ или ...
сите 2 | | | веќе видена

Канцеларката за првпат одговараше на прашања на пратениците во Бундестагот. Ги одговараше смирено, рутински и со факти. Зошто толку долго се спротивставуаше на ...
сите 6 | | | веќе видена

next