Српскиот претседател Александар Вучиќ најави викенд карантин за граѓаните по алармантниот раст на бројот на новозаразени од коронавирус. Најтешка е состојбата ...
сите 287 | | | веќе видена

Поради пандемијата на коронавирусот, Саудиска Арабија драстично го ограничи аџилакот кон Мека. За аџиите од цел свет тоа е разочарување, за Саудиска Арабија - ...
сите 5 | | | веќе видена

Во австралиската метропола Мелбурн е воведен карантин. Властите се одлучија на овој потег за да спречат ширење на коронавирусот и негов втор бран. Карантинот ...
сите 10 | | | веќе видена

Убедливата победа на владејачката ХДЗ ѝ дава на партијата повеќе можности за формирање на владеачката коалиција. Норберт Мапес-Нидик смета дека коалиција со ...
сите 17 | | | веќе видена

next