Да се замине или да се остане? Одлучувајќи помеѓу овие две можности, сѐ повеќе млади во БиХ се одлучуваат да заминат. Тоа на политичарите не им е аларм за ...
сите 10 | | | веќе видена

Трет обвинител од СЈО што треба да даде исказ е обвинителот Бурим Рустеми, кој го води случајот „Поштенска банка“, за кој во јавноста испливаа детали поврзани ...
сите 736 | | | веќе видена

Заев е пред голема одлука. Ќе ги менува тактиката или играчите, или наместо од клупата, следниот „натпревар“ ќе го коментира од троседот во дневната соба. ...
сите 386 | | | веќе видена

Една секако ретка глетка во Австралија: кенгури скокаат низ поле покриено со снег. Во Австралија тој падна првпат по 35 години. Во Австралија сега календарски ...
сите 9 | | | веќе видена

Изјава на премиерот Зоран Заев во врска со случајот „Рекет“ предизвика бурни реакции во С. Македонија Наместо фотографија на денот, денеска - изјава на денот: ...
сите 386 | | | веќе видена

Наскоро ќе биде прогласена успешната завршница на случајот „Рекет“ и ќе биде прогласена уште една „победа“ на правната држава. Од тоа каков ќе биде „крајот“ ќе ...
сите 16 | | | веќе видена

На 18. годишнина од потпишувањето на Рамковниот договор, потсетување од нашата архива. Каде ќе беше Македонија без охридскиот акт за мир, и каде ќе биде без ...
сите 24 | | | веќе видена

next