Поранешниот генерал Бен Хоџис остро го критикува повлекувањето на американски трупи од Германија. Трупите не се за одбрана на Германија, туку се „мостобран“ ...
сите 23 | | | веќе видена

Мислевме дека изборите ќе ја расчистат политичката ситуација, а тие всушност само дополнително ја замрсија. Ризикот сите да излеземе големи лузери не е мал. ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Белград се спрема нов бран преименување на улиците. Тоа нема врска со волјата на граѓаните, но има со политички неопровинцијализам, смета Дарио Хајриќ. ...
сите 4 | | | веќе видена

Твитер отстрани објава на американскиот претседател Доналд Трамп поради ширење „лажни информации“ во борбата против коронавирусот. За американскиот претседател ...
сите 8 | | | веќе видена

next