Договорот за името меѓу Македонија и Грција е една од малкуте добри вести за ЕУ во последно време. За конечен успех на решението, и Европа мора да стори ...
сите 26 | | | веќе видена

Нов удар за автоиндустријата: шефот на Ауди, Руперт Штадлер е досега највисок менаџер по ранг кој е уапсен во дизел-аферата. Во дизел-скандалот на Фолксваген, ...
сите 27 | | | веќе видена

Американската прва дама се изјасни против праксата на раздвојување на семејствата на мигрантите на границата меѓу САД и Мексико Меланија Трамп, сопругата на ...
сите 157 | | | веќе видена

Владата на премиерот Алексис Ципрас го преживеа гласањето за доверба во парламентот во Атина. Барањето беше поднесено поради договорот во спорот за името со ...
сите 15 | | | веќе видена

Пекинг не се воздржува во спорот со Трамп. Трговска војна на двете најголеми економији во светот станува сѐ поверојатна. Кина сепак ја остава отворена вратата ...
сите 81 | | | веќе видена

next