Германските медиуми детално известуваат за победата на ракометниот клуб Вардар во финалето на Лигата на шампионите. Посебен акцент ставаат и на фактот дека дел ...
сите 10 | | | веќе видена

Загрозеноста на белегот на Охрид како светско културно наследство е само првиот, видливиот симптом за лошата „состојба на духот” во Македонија. Колумна на Кица ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Келн во текот на ракоментиот Ф4 викенд имаше прекрасно време. На денот на финалето беше навистина жешко - 31 Целзиусов степен. Но уште „пожешки“ беа вечерта ...
сите 12 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица беа убиени на американскиот источен брег, кога вооружен човек отвори оган во зграда на градска управа. Напаѓачот загинал по рамената на оган ...
сите 18 | | | веќе видена

next