Директен удар врз шефот на Ауди, Руперт Штадлер - иследници денеска го претресоа неговиот дом поради сомневања за измама во скандалот со издувни гасови. Во ...
сите 39 | | | веќе видена

Се затвораат џамии и се протеруваат имами - Австрија го спроведува законот за ислам и со тоа отвора дилеми. Правниците во оваа мерка гледаат можно кршење на ...
сите 62 | | | веќе видена

„Депримирачки“ и „отрезнувачки“: германската канцеларка остро го критикуваше американскиот претседател за повлекувањето на поддршката за завршната декларација ...
сите 29 | | | веќе видена

Запознајте го „Таски Свингобот 2000“, роботот чистач кој сега е на пробна работа во подземната железница во Хамбург. Свингобот чисти со брзина од два километри ...
| | веќе видена

Во охридското село Велестово функционира првата фарма на магариња во Македонија. Светот одамна знае и ги користи придобивките на магарешкото млеко, а во ...
сите 3 | | | веќе видена

Настаните околу преговорите се менуваат толку драматично последниве неколку недели, што станаа и тешки и мачни за следење. Јавноста во Македонија се измори од ...
сите 41 | | | веќе видена

Славниот американски ТВ готвач и автор на популарната телевизиска серија „Непознати делови“ на Си-Ен-Ен почина на возраст од 61 година. Бoрдеjн се обесил, ...
сите 38 | | | веќе видена

next