Разговорите за името отвораат прашања и создаваат „шумови“ меѓу двете земји. Грчката опозиција бара одговори, македонскиот претседател ги црта неговите линии. ...
сите 46 | | | веќе видена

Линијата на поделби по прашањето на името е свртена за 90 степени- на оние кои сакаат решение (а такви има и во Грција и во Македонија), и такви кои би ...
сите 16 | | | веќе видена

Под мотото „Ифтарот ги поврзува луѓето“, Мрежата на млади од Исламската заедница на Бошњаците во Германија организираше заеднички ифтар за млади од цел свет. ...
сите 27 | | | веќе видена

Сѐ поголемата неизвесност во земјата ги оптоварува не само Италијанците туку и нивните сонародници во Германија. На актуелната ситуација повлечи-потегни во ...
сите 64 | | | веќе видена

next