Зеколи: Експертска влада e обид преку подрум да се влезе во власта

1 Владата отиде на преговори со Арачиново, со жителите и градоначалникот се договориле да дозволат да влезат екипи на ЕВН и да ги исклучат дивоприклучените на ...
| | веќе видена | слични

„И ако би биле вистинити тврдењата за кражба на струја, дали мислите дека Албанците од Арачиново би ја краделе струјата, ако би имале услови за живот како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) Самка Ибраимовски на прес-конфренција објави дека самиот видел како се поткупуваат Роми да ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Лимани , член на Беса во интервју за „МКД.мк“ говори за изборите за советници во општина Тетово, за успехот на Беса, за поразот на ДУИ и за понудената ...
| | веќе видена | слични

  Тој рече дека и покрај ваквите состојби ПЦЕР успеа да освои речиси 400 гласови. -Им порачувам на политичките партии кои беа на локалните избори, мислам дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку Република Бугарија ја прифати нашата понуда за откуп на електрична енергија по фиксна цена од 200 евра за мегават/час, колку што може да поднесе нашето ...
сите 657 | | | веќе видена

Силата на експлозиите на краците на гасоводот „Северен тек“ е еднаква на експлозија од неколку стотици килограми на ТНТ, се вели во заедничкото писмо објавено ...
сите 359 | | | веќе видена

Собранието вчера ја продолжи кризната состојба во снабдувањето со електрична енергија на целата територија на државата и во снабдувањето со топлинска енергија ...
сите 331 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 121 | | | веќе видена

Германија ќе биде домаќин на Европското првенство во 2024 година и веќе има обезбедено место на завршницата. Како организатор на ЕП, Германија имаше можност да ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Советот за безбедност на ОН, Русија стави вето на резолуцијата на САД и Албанија, во која се вели дека референдумите во регионите ДНР, ЛНР, Запорожје и ...
сите 447 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеколи: Експертска влада e обид преку подрум да се влезе во власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: