Во Скопје се обновува и заштитува постојното и се подигнува ново зеленило. За една година се реконструирани 129.000 квадратни метри, а се засадени над 8.000 ...
сите 32 | | | веќе видена

Првиот долгометражен македонски анимиран филм „Јон Вардар против Галаксијата” во продукција на „Линкс студио" објави кастинг за гласови, кој е отворен за сите ...
сите 4 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска имаше средба со скопскиот бискуп и предводник на Римокатоличката црква во ...
сите 49 | | | веќе видена

Бугарската православна црква ќе продолжи да помага за решавање на статусот на македонската црква, најави денеска бугарскиот патријарх Неофит. – Важно беше да ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши во интервју за локалната телевизија „Гура" зборуваше за економската ситуација во земјава, странски директни инвестиции ...
сите 7 | | | веќе видена

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода", што ќе доведе ...
сите 77 | | | веќе видена

Предлог-закон за социјална заштита денеска ќе се најде пред пратениците во надлежната собраниска Комисија за труд и социјална политика. За предлог-законот ...
сите 40 | | | веќе видена

Во џамија во јужна Калифорнија изби пожар, што брзо беше локализиран, а на паркингот е пронајдена порака поврзана со неодамнешниот терористички напад на Нов ...
сите 11 | | | веќе видена

Романската премиерка, Виорика Данчила вчера најави дека нејзината Влада донесе одлука да ја пресели својата Амбасада во Ерусалим. Таквата одлука е во ...
сите 10 | | | веќе видена

next