Армијата на САД изврши кибер напад врз Иран


8 копии

Иран денес соопштил дека не претрпел никаква штета од сајбер-нападот на своите одбранбени системи кои, според наводите на американските медиуми, ги извеле САД. ...
| | веќе видена | слични

Од американската воена морнарица потврдија дека уште еден воен брод пристигнува на Блискиот исток и ќе оперира во рамките на Петтата флота. Како што е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Морнарицата на САД објави дека уште еден нивни воен брод пристигнал во води на Блискиот Исток. Во соопштението на морнарицата се наведува дека американскиот ...
| | веќе видена | слични

Според најновите информации кои доаѓаат од Техеран, Иран на нишан имал и американски авион во кој биле 35 луѓе, но се воздржал од негово соборување. Наместо ...
| | веќе видена | слични

Американските кибернетички напади врз ирански цели не биле успешни, изјави иранскиот министер за телекомуникации во понеделникот, неколку дена откако Пентагон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Армијата на САД изврши кибер напад врз Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: