Албанскиот Парламент ја изгласа Резолуцијата предложена од пратениците од владејачкото мнозинство против одлуката на претседателот Илир Мета за одложување на ...
сите 297 | | | веќе видена

Доколку земјите од Западен Балкан престанат да ја гледаат пред себе перспективата за членство во Европската унија, можниот датум 2025 година, ќе бидат ...
сите 12 | | | веќе видена

По повод 14 јуни, Светскиот ден на крводарителите денеска во Центарот за култура „Трајко Прокопиев" во Куманово општинската организација на Црвениот крст ...
сите 18 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска пред Советот на јавните обвинители го презентираше шестмесечниот извештај за работата на СЈО. По седницата ...
сите 22 | | | веќе видена

Со почетокот на летото и високите температури излегуваат и змиите, па затоа граѓаните треба да внимаваат во зависност од тоа каде се движат. Она што треба да ...
сите 15 | | | веќе видена

Привремен режим на сообраќајот на булеварот „Партизански одреди“ Поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански ...
сите 19 | | | веќе видена

Четири лиценци за производство на електрична енергија, од кои три се за фотоволтаични електроцентрали што нема да користат повластена тарифа и произведената ...
сите 17 | | | веќе видена

Земјава денеска и утре ќе биде зафатена со температури од жолта алертна фаза. Температурата ќе се искачи до 38 степени целзиусови, поради што се апелира до ...
сите 35 | | | веќе видена

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на ...
сите 50 | | | веќе видена

Германскиот Бундестаг ќе донесе одлука за одобрување на старт на преговорите на Европската Унија со Северна Македонија во септември, согласно утврдените ...
сите 169 | | | веќе видена

next