Бугарија, која е членка на НАТО, може да и помогне во заштитата на воздушниот простор на Северна Македонија, ако склучи договор за купување осум авиони Ф-16 од ...
сите 21 | | | веќе видена

Северна Македонија треба заедно со Албанија да добие датум за почнување на преговорите во периодот јуни – јули, рече високиот претставник на Европската унија ...
сите 96 | | | веќе видена

Комисијата за следење на состојбата и ефектите од високите температури при Министерството за здравство апелира до граѓаните во следните денови да ги почитуваат ...
сите 76 | | | веќе видена

Концетрации на арсенот во почвата се на загрижувачко високо ниво. Помалку концетрации има во зелката и морков, но фрапирачко висока е во целерот, во кој има 16 ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска се сретна со директорот на Центарот за безбедносна соработка РАКВИАК, генерал Јероним Базо. Џафери се заложил ...
сите 72 | | | веќе видена

Во организација на Националната установа „Охридско лето" и генералниот спонзор на нашата најпозната и најмасовна музичко-сценска манифестација „Македонски ...
сите 7 | | | веќе видена

Тринаесет земји-членки на ЕУ побараа забрзување на процесот на евроинтеграција на земјите од Западен Балкан, а пред сè отворањето на претпристапните преговори ...
сите 5 | | | веќе видена

На вчерашната седница Владата ја усвои Информацијата за прогресот на активностите во реализацијата на Акцискиот план за воведување на вакцинација за заштита од ...
сите 17 | | | веќе видена

next