Податоците на Државниот завод за статистика покажуваат пад на невработеноста која во првиот квартал од 2019 година изнесува 17,8 отсто. Ова е историски ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската перспективана Република Македонија е загрозена од клиентелизмот и криминалот на Зоран Заев и луѓето околу него. Криминалот царува на улиците, ...
сите 16 | | | веќе видена

Родителите на уапсеното момче први ја забележале посветеноста на нивниот син кон радикалните идеологии и ги сигнализирале надлежните служби. Ова за НОВА го ...
сите 10 | | | веќе видена

После деценискиот прогрес кинеската армија „е мошне блиску да оствари технолошки паритет со американските операциски системи и планира да постигне технолошка ...
сите 17 | | | веќе видена

Војвотката Меган Маркел се појави за прв пат на официјален настан по раѓањето на нејзиниот син Арчи. Меган му се придружи на нејзиниот сопруг принцот Хари на ...
сите 34 | | | веќе видена

Официјални податоци ги демантираат сите лаги и измислици на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски кои не можејќи да се помират со економските успеси, продолжуваат да ...
сите 12 | | | веќе видена

Сведоци сме како и последната надеж, на која се потпира оваа Влада на Заев за едно прашање, полека но сигурно исчезнува. Европската перспектива е се повеќе ...
сите 30 | | | веќе видена

Авион „Боинг 767-300″ на американската и најголема светска авиокомпанија „Американ ерлајнс” со 197 патници слета ова утро на аеродромот во Дубровник, што е прв ...
сите 23 | | | веќе видена

next