Земјотрес од 5,5 степени ја погоди Јапонија

6 копии

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид,Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчерашното апсење како и сите претходни кон лица од опозицијата се политички нарачани и фабрикувани од СДСМ, во исти манир како нивните комунистички предци по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денес околу 15 часот регистрирше земјотрес со епицентар 180 километри југозападно од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со статус на својот фејсбук профил денеска се огласи поранешниот премиер Никола Груевски во кој наведува, меѓу другото, понуди за спогодби, кои ги добивале ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

У ште еден земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтер ја погоди Корча денес. . Земјотресот има многу ниска длабочина од само 2 километри, што предизвика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотрес од 5,5 степени ја погоди Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: